Kas vyko

Suaugusiųjų mokymosi savaitė bibliotekoje

2021 11 21

Lapkričio 15–21 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradiciškai organizuojamos Suaugusiųjų mokymosi savaitės, kurios šūkis buvo „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“, renginiai. Prie jų, kaip ir kasmet, siūlydama įvairius užsiėmimus jungiasi ir Pasvalio rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstaigos, tarp jų – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje Suaugusiųjų mokymosi savaitę lankytojai buvo kviečiami prisiminti prieš 115 metus gimusį kraštietį agronomą proferių Petrą Vasinauską ir jo indėlį į Lietuvos agronomijos mokslą. Visą savaitę buvo eksponuojama leidinių paroda „Iškilusis Lietuvos agronomijos profesorius Petras Vasinauskas“, kurioje eksponuojamos jo parašytos knygos, apžvelgti svarbiausi jo gyvenimo biografijos faktai.

Vyko mokomieji užsiėmimai suaugusiems. Surengtas elektroninių skaityklių pristatymas, kuriame dalyviai buvo supažindinti su elektroninių knygų formatais ir įrenginiais, tinkamais skaityti elektronines knygas, daugiau sužinojo apie elektroninių skaityklių sandarą, elektroninį rašalą, išbandė bibliotekoje esančias elektronines skaitykles.

Biblioterapinį užsiėmimą suaugusiems pravedė kraštietė poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė. Plačiau apie užsiėmimą skaitykite ČIA.

Suaugusiems skaitytojams savo naujausią knygą „Antrasis žemgalių išėjimas“, skirtą Šiaurės Lietuvai, jos istorijai, gamtai, žmonėms pristatė rašytojas, miškininkas, keliautojas Vytautas Almanis. Plačiau apie pristatymą skaitykite ČIA.

Vyko ekskursijos Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje, kur galima buvo ne tik apžiūrėti saugomus rašytojo asmeninius daiktus, bet ir daugiau sužinoti apie rašytojo gyvenimą, pasitikrinti savo žinias kambaryje pateikiamose užduotyse. Ekskursijoje sudalyvavo Pasvalio Trečiojo amžiaus universiteto studentai, pavieniai bibliotekos lankytojai, miesto svečiai. 

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai vyko ir kitose Pasvalio rajono bibliotekose. Visus vykusius bibliotekų užsiėmimus galima peržiūrėti ČIA.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius šalyje kasmet inicijuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija.