Kas vyko

Skirmanto Pabedinsko ir Zinos Paškevičienės knygos „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“ knygos pristatymas

2021 12 06

Praeitą penktadienį, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi ir savo naują knygą „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“ pristatė žymus Lietuvos žurnalistas Skirmantas Pabedinskas ir Zina Paškevičienė. Atviro jaunimo centro erdvėje netruko susirinkti gausus būrys pasvaliečių besidominčių kokios gi istorijos liko už kadro.

Susitikimo metu knygos autorius prisiminė, kad iš pažiūros Pasvalys, atrodytų tik kaip tarpinio sustojimo stotelė, iš tiesų nustebino žurnalistą savo kultūra ir savitumu, iš čia kilusių rašytojų gausa. „Pasvalys yra tarsi kultūrinė oazė“ – paminėjo S. Pabedinskas. Pokalbis vėliau netruko pasukti kiek šmaikštesne linkme apie „naminukę“, sovietmečio ypatumus, žurnalistinius atradimus Amerikoje ir nuotykius Sibiro platybėse.

S. Pabedinskas per savo gyvenimą sukūrė beveik trisdešimt tūkstančių reportažų. Jis kalbino apie aštuoniasdešimt tūkstančių pašnekovų. Žurnalistas dirbo ne tik Lietuvoje. Jis kalbino žmones ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Japonijoje, Italijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Filipinuose, Vietname bei kitose šalyse. Akivaizdu, kad daugybė istorijų liko nutylėtos ar netilpo į trumpus reportažus, todėl ir gimė knyga „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“.