Kas vyko

Saugesnio interneto savaitė 2021

2021 02 12

Saugesnio interneto diena (ang. Safer internet day) – daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu kasmetiniu įvykiu. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko vasario 8–13 dienomis. Savaitėje dalyvavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka ir jai priklausančios kaimo bibliotekos.

Kadangi savaitė vyko per karantiną, visos veiklos vyko virtualioje erdvėje. Bibliotekininkai jungėsi ir dalyvavo nuotoliniame Saugesnio interneto savaitės organizatorių projekto Prisijungusi Lietuva  renginyje „Išmani biblioteka – erdvė kurti ir augti“.

Bibliotekų Facebook paskyrose buvo skelbiami filmukai ir edukacinės pamokėlės vaikams kuriuos  Saugesnio interneto savaitei sukūrė projekto  Prisijungusi Lietuva  įgyvendintojai. Joniškėlio miesto biblioteka apdovanota specialiu projekto „Prisijungusi Lietuva“ prizu už aktyvų šių mokomųjų priemonių populiarinimą tarp savo virtualių lankytojų. Iš viso tokiu prizu apdovanotos 16 Lietuvos bibliotekų 

Miesto ir kaimų bibliotekos per Saugesnio interneto savaitę rengė nuotolinius kompiuterinio raštingumo mokymus gyventojams. Juose sudalyvavo 45 žmonės. 

Bibliotekos kvietė 4-6 klasių vaikus dalyvauti Saugesnio interneto viktorinoje. Buvo suburtos komandos Kriklinių, Mikoliškio, Saločių kaimo bibliotekose, Pasvalio bibliotekos Vaikų erdvėje. Vaikai viktorinoje dalyvavo iš savo namų jungdamiesi prie tiesioginių transliacijų internete. Keturias dienas vyko keturi viktorinos turai, juose susirungė 391 komanda iš Lietuvos. Pasvalio bibliotekos komanda „Kaukutis“ pateko į geriausių komandų dešimtuką ir laimėjo pagrindinį viktorinos prizą - droną. 

Projekto  Prisijungusi Lietuva  įgyvendintojai už dalyvavimą Saugesnio interneto savaitėje padėkas skyrė dešimčiai Pasvalio rajono bibliotekų: Joniškėlio, Pušaloto, Pajiešmenių, Mikoliškye, Raubonyse, Saločiuose, Jurgėnų, Deglėnuose, Kriklinių ir Pasvalio.

Susijusi informacija: 

https://www.epilietis.eu/saugesnio-interneto-savaite-2021/

http://www.psvb.lt/naujiena/baigesi-nacionaline-saugesnio-interneto-viktorina/

http://www.psvb.lt/naujiena/padeka-trims-pasvalio-rajono-bibliotekoms/

http://www.psvb.lt/naujiena/n/