Kas vyko

Psichologės Valijos Šap konsultacija jaunuoliams

2021 08 26

Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje Valija Šap dirba su įvairaus amžiaus ir įvairių problemų patiriančiais žmonėmis. Kupiškyje gyvenanti psichologė teikia konsultacijas, veda psichoedukacijas, mokymus ir seminarus įvairiose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žmonėms, susitinka gyvai ir virtualiai.

Rugpjūčio 26 d. psichologė atvyko į Atvirą jaunimo centrą, kur bendravo su čia besilankančiu jaunimu ir Jaunimo darbo centro lankytojais. Buvo kalbama apie tai, kokias psichologines problemas patiria jaunimas ir kaip jas galima spręsti. Kaip įveikti drovumą, pasitikėjimo stoką, stresą, ką daryti jei pačiam ar aplinkiniams kyla minčių apie savęs žalojimą ir savižudybę. Psichologė kvietė jaunuolius išsakyti savo nuomonę, davė patarimų, parodė pažintinį filmą.

Psichologė rekomendavo aplankyti internete veikiančias svetaines www.tuesi.ltwww.pagalbasau.lt, priminė, kad nemokamos psichologinės konsultacijos teikiamos mokyklose, Visuomenės sveikatos biuruose, prie savivaldybių įsikūrusiose pedagoginėse psichologinėse tarnybose. Ji kvietė nevengti prireikus pagalbos kreiptis į psichologą: psichologo konsultacija gali padėti suvaldyti emocijas ir mintis, naujai pažvelgti į situaciją ir rasti išeitį.