Kas vyko

Projekto „Solidarumo kava“ veiklos pristatymas

2022 10 28

Vakar Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko projekto „Solidarumo kava“ veiklos pristatymas.

Renginio pranešėjas Kotryną Remeikaitę – projekto „Solidarumo kava“ dalyvę bei Ievą Karulaitienę – projekto koordinatorę svetingai pasitiko, pristatė Pasvalio Atviro jaunimo centro vyriausioji specialistė Gintarė Gikienė.

Pranešėjos ne tik kalbėjo, diskutavo ar su projekto istorija supažindino susirinkusiuosius, bet ir kvietė pajusti „Solidarumo kavos“ skonį. O kad puodelis taptų ypatingas ir geriama kava įgautų papildomą prieskonį, pranešėjos kvietė dekoruoti vienkartinius kavos puodelius. Įgavę spalvingą rūbą, kavos sklidini puodeliai jau buvo pasirengę šildyti bei nuostabiais skoniais ir aromatais leisti mėgautis visus degustuojančius.

Viešnios atskleidė, kas motyvavo pradėti šį projektą, kokiu būdu jis tapo sėkmingas ir su kokiais iššūkiais susidurta. Taip pat paaiškino, kaip jaunimas ar konkrečiai organizacija gali pateikti projekto paraišką Europos solidarumo korpusui, kokia galėtų būti projekto misija, teikimo eiga ir nauda.

„Solidarumo kava“ – tai kava, į kurią dedami ypatingi ingredientai – meilė ir nuoširdumas. „Solidarumo kavą“ gamina jaunimas, turintis intelekto sutrikimą. Projekto komanda „laužo“ stereotipus ir įsitikinimus pasitelkiant kavos puodelį.

Panevėžyje veikiantis projektas „Solidarumo kava“ stengiasi mažinti socialinę atskirtį, skatina neįgaliuosius drąsiau mokytis naujų įgūdžių bei suteikia jiems terpę integruotis visuomenėje.

Projekto „Solidarumo kava“ idėją sugalvojo vienas iš jo dalyvių – Paulius. Kartą stebėdamas pro dienos užimtumo centrą praeinančius žmones jis pasiūlė: „Gal mes galėtume turėti savo kavinę ar kavos barą? Tuomet pas mus ateitų žmonės atsigerti kavos“. Nuo tada buvo pradėta domėtis galimybėmis ir galiausiai gautas projekto finansavimas.

Pagrindinis projekto tikslas – suteikti profesinių įgūdžių negalią turintiems jaunuoliams ir kovoti su neįgaliųjų diskriminacija. Dirbdami neįgalieji gerina ne tik profesinius, bet ir bendravimo įgūdžius, o visuomenė – įsitikina, kad neįgalus žmogus geba gyventi pilnavertį gyvenimą. Kavos puodelis tampa naujo ryšio tarp neįgaliojo ir jį supančios visuomenės simboliu.

Džiaugiamės ir sveikiname projekto „Solidarumo kava“ komandą su gražia iniciatyva. Tikime, kad šis projektas ne tik keis visuomenės požiūrį į negalią turinčiuosius, bet ir įkvėps turinčius negalią nenuleisti rankų, bandyti, ieškoti ir galbūt ateityje išvysime dar ne vieną įgyvendintą projektą.