Kas vyko

Pasvaliečiai dovanojo „Knygų Kalėdoms“

2021 01 08

Pasibaigus tradicinei visoje Lietuvoje vykusiai labdaros akcijai „Knygų Kalėdos“, Pasvalio rajono bibliotekininkai suskaičiavo knygas, kurias per šią akciją pasvaliečiai dovanojo savo bibliotekoms. Iš viso Pasvalio rajone padovanotos 298 knygos. Visiems, dovanojusiems naujas populiarias ar naujo leidimo klasikinės literatūros knygas, bibliotekininkai taria nuoširdų ačiū.

Šios „Knygų Kalėdos“ buvo ypatingos: vyko pandemijos metu ir buvo jubiliejinės, jau dešimtą kartą rengiamos visose Lietuvos bibliotekose. Pirmą kartą „Knygų Kalėdos“ surengtos 2009 m. Jas inicijavo ir iki šiol globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet „Knygų Kalėdos“ vyko su šūkiu „Padovanokime vaikams knygų ir begalę džiaugsmo“. Akcijos organizatoriai kvietė dovanoti knygas mokyklų bibliotekoms, tačiau gyventojų dovanojamų naujų leidinių laukė ir viešosios bibliotekos.

Smagu, kad pandemija ir karantinas nenuslopino pasvaliečių noro dovanoti bibliotekoms knygų. Labdaringiausi ir aktyviausi akcijos „Knygų Kalėdos“ dalyviai buvo kaimo ir miestelio gyventojai. Jau kelis metus iš eilės daugiausiai dovanų gauna Joniškėlio miestelio biblioteka – šiemet jai padovanotos 33 knygos.  Saločių ir Švobiškio gyventojai savo bibliotekoms dovanojo po 30 knygų. Krinčino kaimo biblioteka gavo 26 knygas ir ypač dėkoja savo skaitytojai Vilmai Janušienei, padovanojusiai 22 knygas. Pasvalio krašto literatė Janina Katauskienė dovanojo savo autorinių knygų Krinčino ir Žilpamūšio kaimų bibliotekoms. Pušaloto biblioteka, gavusi dovanų 23 knygas, dėkoja savo nuolatiniam rėmėjui Alvidui Kumpauskui, padovanojusiam bibliotekos skaitytojams septynis naujus trilerius ir detektyvus. Pajiešmenių kaimo bibliotekai jos skaitytojai padovanojo 26 knygas, iš kurių beveik pusę – 14 knygų – dovanojo Ona Rumbutienė.

Visų dovanojusių ir neišvardinsi, o kai kurie dovanotojai norėjo likti nežinomi. Jūsų dovanotos knygos netrukus pasieks  bibliotekų skaitytojus: 

Joniškėlio miesto bibliotekoje – 33 knygos;

Švobiškio kaimo bibliotekoje – 30 knygų;

Saločių kaimo bibliotekoje – 30 knygų;

Grūžių kaimo bibliotekoje – 27 knygos;

Krinčino kaimo bibliotekoje – 26 knygos;

Pajiešmenių kaimo bibliotekoje – 26 knygos;

Meškalaukio kaimo bibliotekoje – 23 knygos;

Pušaloto kaimo bibliotekoje – 23 knygos;

Žilpamūšio kaimo bibliotekoje – 15 knygų;

Gulbinėnų kaimo bibliotekoje – 11 knygų;

Kiemėnų kaimo bibliotekoje – 10 knygų;

Žadeikonių kaimo bibliotekoje – 9 knygos;

Pumpėnų kaimo bibliotekoje – 7 knygos;

Daujėnų kaimo bibliotekoje – 5 knygos;

Rinkūnų kaimo bibliotekoje – 4 knygos;

Nakiškių kaimo bibliotekoje – 4 knygos;

Vaškų kaimo bibliotekoje – 4 knygos;

Namišių kaimo bibliotekoje - 3 knygos;

Norgėlų kaimo bibliotekoje – 3 knygos;

Raubonių kaimo bibliotekoje – 3 knygos;

Jurgėnų kaimo bibliotekoje – 2 knygos.