Kas vyko

Muzikiniai-garsiniai skaitymai Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre

2021 08 31

„Į mokyklą“, „Kas čia daros?“, „Rudenėlis“, „Vyrai ir pipirai“, „Mamytė“, „Mano vytis ir trispalvė“... Šiuos ir dar daug kitų Vytės Nemunėlio eilėraščių perskaitė vaikai iš Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro ir Visuomeninės organizacijos „Gelbėkime vaikus“ Pasvalio vaikų dienos centro „Visada kartu“ rugpjūčio 30 d. vykusiuose garsiniuose-muzikiniuose skaitymuose „Jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia“ Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre Žadeikiuose. 

Iš viso nuskambėjo apie 40 eilėraščių – tiek skaitymuose sudalyvavo vaikų. Garsioji Vytės Nemunėlio poemėlė „Meškiukas Rudnosiukas“ buvo ne tik perskaityta, bet ir sudainuota: ją sudainavo Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokinė Inesa Lašinskaitė (vadovė mokytoja Rasa Gailiūnienė). 

Per skaitymus visi vaikai sužinojo, kad Vytė Nemunėlis yra poeto Bernardo Brazdžionio slapyvardis ir kad šis poetas kažkada mokėsi Žadeikių mokykloje, į kurią jie visi susirinko. Smagios Vytės Nemunėlio eilės ir sena kaimo mokykla vaikams priminė, kad baigiasi vasara ir metas grįžti į mokyklą! 

Muzikinius-garsinius skaitymus Žadeikiuose „Jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia“ surengė bibliotekos Vaikų erdvė ir teatro studija „Kaukutis“. Skaitymuose taip pat buvo pristatyta vaikų piešinių paroda, kurią Vytės Nemunėlio eilėraščių motyvais sukūrė Pasvalio vaikų dienos centro „Visada kartu“ lankytojai. Vyko Meškiuko Rudnosiuko estafetė, teatro studijos „Kaukutis“ Raudonkepuraitė visus vaišino bandelėmis, o iš pasakų knygos iškritęs Vilkas ieškojo, kokiame vaikų skaitomame eilėraštyje galėtų pasislėpti. Skaitymus vedė teatro studijos „Kaukutis“ vadovė mokytoja Birutė Ladygienė.