Kas vyko

Muzikinė valanda „Pagyvenusių žmonių diena – senatvės užkalbėjimas“

2022 10 06

„Juk gera, kai tave kas girdi, kai būni prie artimo žmogaus...“

Šiandien bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko renginys – muzikinė valanda „Pagyvenusių žmonių diena – senatvės užkalbėjimas“, skirta paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.

Tą dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje Lietuvoje gyveno 697,1 tūkst. 60 metų ir vyresnio amžiaus gyventojų, tai yra kas penktas (20,9%) gyventojas buvo pagyvenusio amžiaus.
 
Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2060 m. Lietuvoje bus 2,5 mln. gyventojų, iš jų pensininkų – daugiau nei 800 tūkst.

Su šiais ir kitais faktais susirinkusiuosius supažindino renginio vedėja, vyresnioji bibliotekininkė Irena Povilionienė, kuri ne tik pasakojo, bet ir eilėmis sveikino renginio dalyvius ir svečius.

Po gražios įžangos atėjo visų laukta muzikinė dalis. Savo muzikinius kūrinius susirinkusiesiems dovanojo Pasvalio Dienos užimtumo centro ansamblis „Dainuojančios širdys“. Atliekami kūriniai ne tik skaidrino apniukusį rytą, bet ir šildė senjorų širdis. Kai kurie net išdrįso skambant muzikos akordams pašokti ar net padainuoti.

Irena Povilionienė ragino senjorus būti aktyviais, dalintis išmintimi ir gera nuotaika.
Na, o jeigu gelia sielą – dainuokite. Muzika – puikus vaistas, apsaugantis net nuo didžiausio liūdesio, padedantis įveikti vienatvę.

Po gražios muzikinės programos dalyviai dar neskubėjo namo. Mielai liko pasišnekučiuoti prie arbatos puodelio su bendraminčiais.