Kas vyko

Muzikinė popietė su Jonu Kaziliūnu

2021 02 26

Vasario 19 d. Zoom platforomoje su Pasvalio atviro jaunimo centro lankytojais susitiko grupės „Marabu Band“ narys Jonas Kaziliūnas. Jaunasis muzikantas į susitikimą prisijungė iš savo namų Pasvalyje, atliko gitara keletą savo kūrinių ir pasidalijo patirtimi kuriant ir grojant grupėje „Marabu Band“, kurią su savo draugais įkūrė dar belankydamas mokyklą Vaškuose. Dabar Jonas studijuoja muzikos specialybę Vilniuje, o beveik devynis metus gyvuojanti grupė pasirodė įvairiuose Lietuvos festivaliuose bet televizijoje. 

Pasvalio atviro jaunimo centro darbuotojai dėkingi savanorei Agnei Strelčiūnaitei, kuri padėjo šį susitikimą surengti. Kviečiame pasiklausyti susitikime nuskambėjusio vieno Jono kūrinio ir paskaityti apie pokalbį su juo.

Pokalbyje Jonas prisiminė savo kelią į muziką: „Muzikos magiją pirmąkart pajutau dar mažas būdamas, kai kartą įsiklausiau, kaip mano mama muzikantė namuose groja gitara. Iki tol sakiau visiems, kad būsiu profesorius, o nuo tada ir aš panorau išmokti groti. Gitaros akordų mane pamokino mama ir sesė, kuri lankė muzikos mokyklą. Penktoje klasėje su dviem bendraklasiais Gajumi Garalevičiumi ir Tadu Bartkevičiumi sugalvojome įkurti grupę. Mokyklos direktorius pakvietė sugroti per mokyklos renginį gitaromis. Pirmąkart scenoje pasirodėme būdami šeštokai. Prie grupės dar prisijungė mano brolis Simonas, kuris pradėjo groti būgnais. Vėliau, kai perėjome mokytis į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją, prie mūsų grupės prisijungė vokalistė Monika Milčiūtė. Taip susidarė „Marabu Band“. 

Pirmas grupės koncertas įvyko Pasvalio kultūros centre per festivalį „Nauji veidai“. Į festivalį grupę pakvietė jo organizatorius pasvalietis menininkas ir muzikantas Jurė Baliūnas. Po pirmo pasirodymo į juos atkreipė dėmesį, pradėjo skambinti, kviesti į įvairius renginius. Jonas sako, kad grupė savo repertuare grodavo kitų atlikėjų dainas.  Bet kartą nusprendė dalyvauti festivalyje „Garažas“, kuriame reikėjo atlikti savos kūrybos dainą. Taip gimė pirmasis grupės originalus kūrinys - daina „Pakaks“. Jonas sako, kad nuo tada pamatė, kad gali kurti, tą daryti paskatino ir kitų festivalyje dalyvavusių muzikantų palankus dainos įvertinimas. 

Grupė taip pat pasirodė muzikiniame talentų konkurse „X faktorius“, koncertavo LRT studijoje. Įsiminė pasirodymas pajūrio festivalyje „Karklė“, kur jaunų grupių konkurse „Golden Fish“ grupė „Marabu Band“ užėmė I vietą.  Ne mažiau įsimintinas buvo koncertas vasaros festivalyje Zarasuose, kur scenos apsauginiai per jų pasirodymą ėmė statyti tvorą — įsilinksminę žiūrovai pradėjo šokti pernelyg arti scenos.   

Jonas sako, kad dalyvavimas muzikos festivaliuose grupei padeda tobulėti ir augti. Ten suranda naujų draugų, sulaukia naudingų patarimų iš kitų muzikantų. Naudos duoda ir muzikos studijos Vilniuje, kurios padeda iš patirties įgytas žinias pagrįsti teoriškai. 

Jonas sakė, kad per karantiną muzikantai išsiilgo gyvo grojimo, o jų klausytojai — gyvų koncertų. Jonas džiaugiasi, kad visgi pasiseka pakocertuoti ir šiomis aplinkybėmis: neseniai su grupe surengė koncertą Vilniaus kiemuose, kur jų pro langus klausėsi daugiabučių gyventojai. Ir dabar sugrįžęs į namus Pasvalyje, išlieja savo emocijas kurdamas. Savo kolekcijoje turi sukaupęs per 300 įrašų. 

Jaunasis muzikantas neslėpė, kad studijuojantiems grupės nariams ateities planuose — krūva klaustukų. Svarbiausiai yra turėti bendrus tikslus, aiškiai juos apsibrėžti ir atkakliai jų siekti. Tada viskas gerai pavyks. Tokia savo grupės sėkmės paslaptimi pasidalijo Jonas.

Pokalbį su Jonu vedusi Pasvalio atviro jaunimo centro vyriausioji specialistė Akvilė Angelienė linkėjo Jonui sėkmės kūryboje, atkaklumo siekiant savo tikslų ir dėkojo už muzikinę popietę.