Kas vyko

Metodinė diena

2022 10 21

Šiandien bibliotekoje vyko metodinė diena. Sulaukėme svečių – atstovų iš Panevėžio teritorinės ligonių kasos. Jie gvildeno temą „Lietuvos gyventojų skatinimas dalyvauti prevencinėse programose dėl vėžinių susirgimų“.

Ko reikia, kad išliktum sveikas? Kur kreiptis pajutus tam tikrus negalavimus? Visa tai ir dar daugiau galėjome išgirsti iš gydytojo akušerio-ginekologo Antano Gudausko, kuris ne tik noriai pasakojo, bet ir dalijosi patarimais.

Didžiausią dėmesį gydytojas skyrė prevencinių programų apžvalgai.

Lietuvoje vykdomos penkios ligų prevencijos programos, kurių išlaidas ligonių kasos kompensuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo – gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa, krūties vėžio prevencinė programa, prostatos (priešinės liaukos) vėžio prevencinė programa, storosios žarnos vėžio prevencinė programa, širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa.

Džiaugiamės išsamiu pristatymu bei tikimės, kad tai mus paskatins labiau vertinti, brangti ne tik savo, bet ir artimųjų sveikatą.

Daugiau informacijos apie prevencines programas: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/administracine-informacija/ukio-subjektu-prieziura-ir-kontrole/kauno-teritorine-ligoniu-kasa-11/konsultavimas/prevencines-programos.