Kas vyko

Metodinė bibliotekininkų diena

2021 04 02

Kovo 30 d. surengta virtuali bibliotekininkų metodinė diena, kurioje pagrindinis dėmesys kreiptas į bibliotekose saugomo kultūrinio paveldo viešinimą internete ir įvariose bibliotekų veiklose.

Prie metodinės dienos prisijungė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos bibliotekininkės Toma Apynytė-Kirslienė ir Šarūnė Leikienė. Panevėžietės kolegės pristatė jų bibliotekoje sukurtas virtualias paslaugas.

T. Apynytė-Kirslienė supažindino su mobiliąja programėle „Biblioteka arčiau tavęs”. Nemokama programėlė startuos per Nacionalinę bibliotekų savaitę, ja galės naudotis visi pageidaujantys. Programėlė pateiks vartotojui nuorodas į Panevėžio apskrities bibliotekas, jų kultūros paveldo svetaines, muziejus, atminimo ekspozicijas bei rengiamas parodas,  parodys jų vietą žemėlapyje, išsaugos patikusius puslapius telefone. Tarp programėlės siūlomų naudingų nuorodų yra ir e. biblioteka Pasvalia, Pasvalio bibliotekos Rankraštyno autografuotų knygų paroda. 

Š. Leikienė pristatė bibliotekininkams edukatoriams skirtą portalą „Eduteka” veikiančią adresu https://eduteka.lt. „Eduteka” skirta naudotis prisiregistravusiems specialistams. Čia jie gali talpinti informaciją apie kvalifikacijos kėlimo užsiemimus, dalintis savo parengtų edukacijų metodine medžiaga. Portale registruotis ir dalintis savo sukurtomis edukacijomis kviečiami ir Pasvalio rajono bibliotekininkai.

Rankraštinį paveldą, saugomą Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje pristatė Vartotojų aptarnavimo centro vyresnioji bibliotekininkė Vaiva Samulėnienė. Apie kultūros paveldo skaitmeninimą, ženklinimą ir viešinimą Pasvalio krašto e. bibliotekoje „Pasvalia” kalbėjo Vartotojų aptarnavimo centro vyresnioji bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė.

Metodinėje dienoje apžvelgta nauja bibliotekų darbo ir skaitytojų aptarnavimo tvarka, pasikeitus karantino Lietuvoje situacijai, pristatytos LR SAM 2020-11-06 sprendimo Nr. V-2506 „Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų” 2021 m. kovo mėn. naujos redakcijos. Apie tai kalbėjo bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė bei Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro (IMIIC) vedėja Audronė Likienė. 

Buvo apžvelgtos ir analizuotos rajono bibliotekų metinės ataskaitos už 2020 m. veiklą apžvalga ir analizė. Tai atliko IMIIC vedėja A. Likienė.

Iliustracijose: akimirkos iš metodinės dienos virtualių pranešimų.