Kas vyko

Metodinė bibliotekininkų diena

2021 02 23

Vasario 23 d. įvyko nuotolinė metodinė bibliotekininkų diena. Dienoje dalyvavo tiesiogiai internetu prie savo kompiuterių prisijungę miesto ir kaimo bibliotekininkai

Prie renginio taip pat prisijungė asmens duomenų apsaugos specialistė Inga Dilienė. Ji pristatė nuo 2018 m. Lietuvoje įsigaliojusį Bendrajį duomenų apsaugos reglamentą ir kalbėjo apie duomenų apsaugos aktualijas bibliotekų darbe. Ką galima viešinti socialinių medijų paskyrose, kaip populiarinti bibliotekų paslaugas, nepažeidžiant lankytojų duomenų saugumo? Specialistė pateikė dažnai pasitaikančių pažeidimo pavyzdžių ir atsakinėjo į bibliotekininkų užduodamus klausimus.

Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vyriausioji metodininkė Rita Baltrukienė pristatė bibliotekų darbo planus 2021 metams ir pasidžiaugė bibliotekininkų įsitraukimu į virtualią erdvę bei aktyviai organizuojamais virtualiais renginiais. Metodininkė kvietė dalyvauti mažyliams ir jų mamytėms skirtoje skaitymo skatinimo programoje „Knygų startas“. Taip pat pristatė bibliotekininkų žurnalo „Tarp knygų“ naujausią numerį ir jame skelbiamas aktualijas.

Interaktyvų „Mariaus Katiliškio atminimo kambarį“ internete ir biografinį istorinį  filmą „Marius Katiliškis. Gyvenimo ir kūrybos odisėja“ dienoje pristatė Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė  Toma Mikalajūnaitė.

Buvo aptarti einamieji klausimai: virtualių duomenų apskaita, bibliotekos dienoraščių pildymas, knygų fondo perdavimas, ketvirtinių apskaitos duomenų pateikimas. Kalbėjo bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė,   Vartotojų aptarnavimo centro vedėja R. Bedulytė, Informacijos išteklių formavimo padalinio vedėja Ingrida Frankienė, Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vedėja Audronė Likienė.