Kas vyko

Pasvalio fotografui Juozui Adamkavičiui atminti

2021 09 22

Iliustracijoje prie parodos stendo: fotografo Juozo Adamkavičiaus dukra Marija Kunskienė ir anūkė Aistė Kunskaitė-Tamošiūnienė.

Tais laikais, kai fotoaparatas buvo retenybė, o fotografijos daromos tik ypatingomis progomis ir tik patyrusių fotografų, pasvaliečiai eidavo į miesto centre įsikūrusią foto ateljė, kur dirbo fotografas Juozas Adamkavičius. Kone kiekvienas pasvalietis savo šeimos albume suras šio fotografo darytų senelių, tėvų ar savo vaikystės nuotraukų. Šiemet Pasvalio fotografui Juozui Adamkavičiui būtų suėję 105 metai. Ta proga biblioteka parengė kilnojamą parodą „Pasvalio fotografas Juozas Adamkavičius. Skirta 105-osioms gimimo metinėms“.

Paroda atidaryta per Pasvalio miesto šventę, rugsėjo 18 d. Vytauto Didžiojo aikštėje. Trijuose parodos stenduose trumpai supažindinama su Juozo Adamkavičiaus biografija, pristatomos jo darytos šeimos, miestiečių nuotraukos. Daug medžiagos parodai davė fotografo dukra pasvalietė Marija Adamkavičiūtė-Kunskienė. 

Parodos lankytojų susidomėjimas ir atsiliepimai liudija, kad pasvaliečiai nepamiršo Juozo Adamkavičiaus, kurį dar neretai pavadina Pasvalio žmonių fotografu. Parodą  lankė ir kitų miestų gyventojai, atvykę į Pasvalio miesto šventę. Vienus patraukė atsiminimai, o kitus – senosios fotografijos menas ir jos skleidžiama ypatinga nostalgiška aura. 

Parodą „Pasvalio fotografas Juozas Adamkavičius. Skirta 105-osioms gimimo metinėms“ galima apžiūrėti visą rugsėjį. Ji eksponuojama lauke, Vytauto Didžiojo aikštėje priešais biblioteką.