Kas vyko

Informacinė akcija „Spalis – ispanų literatūros mėnuo

2020 10 29

Lietuvos leidėjų asociacijos literatūrinis projektas „Pasaulio puslapiai“ spalio mėnesį skyrė ispanų literatūrai.

Iš ispanų kalbos išverstų kūrinių turime tikrai nemažai, kaip ir puikių vertėjų, verčiančių sudėtingiausius, didelės apimties kūrinius, poeziją. Ispanų kalba kalbama ne tik Europoje, tačiau ir Pietų Amerikos šalyse.

Mūsų biblioteka Jums siūlo perskaityti šias iš ispanų kalbos išverstas knygas:

1. Ramybės vynuogynas : romanas / María Dueñas; iš ispanų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė. – Vilnius : Alma littera, 2016.

Nuotykių kupinas meilės romanas, kurio veiksmas rutuliojasi XIX a. antros pusės Meksikoje, Kuboje ir Ispanijoje. Autorė sodriais potėpiais vaizduoja tų laikų gyvenimo realijas ir leidžia skaitytojui mėgautis romantiška Havanos, laukine besikuriančios Meksikos Respublikos bei jaukia nuostabaus „šerio“ eksportuotojų miesto Chereso dvasia.

2. Prisipažįstu : romanas / Jaume Cabré ; iš ispanų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas. – Vilnius : Alma littera, 2016.

 Rašytojas Jaume Cabré savo romane skaitytojams pateikia daug iššūkių, tenka be perstojo keliauti per laiką ir erdvę, susipažinti su charizmatiškų veikėjų portretais ir stebėti nenuspėjamus, bet į vieną tikslą vedančius gyvenimų vingius. Tačiau įspūdingas kūrinys ne tik reikalauja, bet ir apdovanoja žiniomis apie įvairių Europos epochų meną, literatūrą, filosofiją. Šio romano gerbėjų gretos nuolatos auga, juo žavisi viso pasaulio skaitytojai.

3. Jūros katedra : romanas / Ildefonso Falcones ; iš ispanų kalbos vertė Aira Nekrašaitė. – Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Spauda).

Tai pirmasis garsaus ispanų rašytojo Idelfonso Falcones romanas, paremtas istorine medžiaga, sulaukęs didžiulio skaitytojų dėmesio visame pasaulyje. Jo parduota daugiau kaip 6 mln. egzempliorių, nuo 2018 m. Netflix rodomas televizijos mini serialas.

Romanas užburia viduramžių panorama, feodalinės Katalonijos šešėliais, stebuklingais Barselonos peizažais, didelėmis aistromis, tragiška meile, išdavystėmis, sąmokslais ir keršto istorija.

Užsisakykite knygas mūsų bibliotekoje: http://katalogas.psvb.lt:8880/index.jsp   

Sklaidykite pasaulio puslapius drauge: https://www.lla.lt/lt/pasaulio-puslapiai ir https://www.facebook.com/Pasaulio-puslapiai-113398013652369