Kas vyko

Ekskursija po virtualų Mariaus Katiliškio atminimo kambarį

2021 04 28

Nacionalinę bibliotekų savaitę Svalios progimnazijos 6a klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Ranonienė atvėrė duris į virtualų Mariaus Katiliškio kambarį, veikiantį adresu http://www.katiliskiokambarys.pasvalia.lt. Internetinis tinklapis „Mariaus Katilškio atminimo kambarys“ įrengtas šiemet pagal Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos parengtą projektą, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba. Virtualus kambarys pristato bibliotekoje esantį atminimo kambarį ir bibliotekininkų sukauptą medžiagą apie Marių Katiliškį plačiam virtualių lankytojų ratui.  

Balandžio 27 d. vykusioje virtualioje ekskursijoje Svalios progimnazijos mokinius po virtualų kambarį vedžiojo Zoom platformoje juos pasitikusi Mariui Katiliškiui skirtų edukacijų vedėja vyresn. bibiotekininkė Toma Mikalajūnaitė. 

Naudodamiesi virtualiame kambaryje sukaupta vaizdine ir garsine medžiaga, klausydamiesi vedėjos pasakojimo, mokiniai aplankė Mariaus Katiliškio gyvenimo ir klajonių vietas, susipažino su jo kūryba ir reikšme lietuvių literatūrai. Pabaigoje vedėja uždavė lankytojams klausimų apie ekskursijoje girdėtus rašytojo gyvenimo ir kūrybos faktus. Teisingiausiai ir greičiausiai į klausimus atsakė Miglė, Matas ir Lukas. Jiems paruošti prizai laukia bibliotekoje.

Edukacija „Pasivaikščiokime su rašytoju Mariumi Katiliškiu jo gyvenimo ir kūrybos keliais“  per karantiną vedama virtualiai grupėms. Ją galima užsisakyti tel. (8 451) 34319 ar el. paštu . Edukacijos trukmė - 45 min. 

Taip pat kviečiame apsilankyti Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje bet kuriuo Jums patogiu metu. Čia rasite  ne tik tekstus ir fotografijas, bet ir biografinį istorinį filmą „Marius Katiliškis. Gyvenimo ir kūrybos odisėja“   bei kitas edukacijas: testus, viktoriną, dėlionę, žaidimą, laiko juostą, galeriją.