Kas vyko

Dirigento, altininko, muzikologo, LMTA profesoriaus Donato Katkaus atsiminimų knygos UŽRAŠAI IŠ ROKANTIŠKIŲ pristatymas

2021 06 14

2021 m. birželio 8 d. vyko dirigento, altininko, muzikologo, LMTA profesoriaus Donato Katkaus atsiminimų knygos UŽRAŠAI IŠ ROKANTIŠKIŲ pristatymas.

Įgyvendindama projekto „Literatūros ir kino dienos XII“ veiklas Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka birželio mėnesį keturiose Panevėžio regiono bibliotekose rengia dirigento, profesoriaus Donato Katkaus atsiminimų knygos „Užrašai iš Rokantiškių“ pristatymus. Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė.

Pasvalyje pristatymą vedė G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė, poetė, mūsų kraštietė Elvyra Pažemeckaitė, profesorių kalbino kita mūsų kraštietė, knygos sudarytoja, muzikos kritikė, radijo programos „LRT KLASIKA“ vyresnioji redaktorė Rasa Murauskaitė.

Pristatymo metu profesorius Donatas Katkus atskleidė, kodėl knygos pavadinime pasirinko vietovardį Rokantiškės:

„– Rokantiškės yra kapinės. Man labai svarbu buvo, kad atmintyje nepalaidotume žmonių. Jeigu užmiršai apie žmogų, tai jis yra numiręs. Niekas jo neprisimins. Niekas jo neprikels. Prisiminimai yra būtini. Šiandien jau dingo laiškai. Ištrinti visi tie laiškai. Anksčiau visos žinios ateidavo iš laiškų. Iš atminties. Reikia galvoti apie prisiminimus. Reikia prisiminti. Ši knyga yra mano bandymas prisiminti tuos žmones, kuriuos sutikau. Man baisiausias sąžinės graužimas yra tai, kad užmiršęs esu. Tiek daug užmiršęs žmonių... Daugybė tomų galėtų būti apie tuos žmones, kuriuos sutikau, kurie buvo puikūs, talentingi, kurie daug ką padarė. O jie pasirodo yra užmirštami.“

Po šilto ir mielo atsiminimų knygos pristatymo profesorius Donatas Katkus dalijo autografus, šnekučiavosi su savo gerbėjais.

Mieli mūsų bibliotekos lankytojai, mes labai džiaugiamės, kad Jūs taip gausiai susirinkote į šį pristatymą. Dėkojame ir tariame – iki kitų susitikimų!

*

Parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė