Kas vyko

„Būsiu su Tavim“: filmo premjera ir susitikimas su filmo kūrėjais

2021 11 27

Pasvalio atvirame jaunimo centre lapkričio 23 d. įvyko dokumentinio filmo „Būsiu su Tavim“ premjera ir susitikimas su viena pagrindinių filmo veikėjų – Gintare Meškiene. 

Savižudybių problemą Lietuvoje pristatantis filmas „Būsiu su Tavim“ kurtas kaimyniniame Kupiškio rajone. Jame parodomas policininkės Gintarės Meškienės ir psichologės Valijos Šap kasdienis darbas, siekiant mažinti savižudybių skaičių.

Filmas buvo pristatytas Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Uzbekijos dokumentinių filmų festivaliuose, sulaukė kritikų pripažinimo ir Baku festivalio apdovanojimo kaip geriausias ilgametražis filmas.

Premjeroje apsilankiusi filmo veikėja Gintarė Meškienė papasakojo apie filmo kūrimą ir savo darbą savižudybių prevencijos srityje. Gintarė Meškienė yra pažįstama pasvaliečiams ir Atviro jaunimo centro lankytojams, nes kurį laiką dirbo Pasvalio rajono Savivaldybės admininstracijoje kaip  jaunimo reikalų vyriausioji specialistė, dalyvavo Atviro jaunimo centro veikloje. Šįkart į filmo premjerą susirinkę žiūrovai sužinojo apie kitą Gintarės Meškienės gyvenimo pusę - jos darbą kaip Kupiškio rajono policijos pareigūnė ir drauge su psichologe Valija Šap jos organizuotą iniciatyvą gelbėti nusižudyti ketinančius žmones. Gintarė Meškienė pasidalijo keliais filmo kūrimo faktais: 

  • Filmas buvo filmuojamas 4 metus.
  • Filmas buvo kuriamas be jokio scenarijaus, tekstų... Tik tikri išgyvenimai.
  • Filmavimo grupė –režisierė Virginija Vareikytė ir operatorius Maximilien Dejoie po 14-16 val. per parą būdavo kartu su Gintare Meškiene ir Valija Šap.
Už apsilankymą Gintarei Meškienei visų susirinkusiųjų vardu dėkojo Pasvalio atviro jaunimo centro vyriausioji specialistė Akvilė Angelienė.