Kas vyko

Biblioterapijos užsiėmimas „Susitikimas – atleidimas – paleidimas“

2021 04 28

Laiškas Jums, Jūsų baimėms, viltims ir lūkesčiams. Ar norėtumėte tokį laišką rasti savo pašto dėžutėje? Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro psichologė Daiva Čeponienė mokino, kaip tokį laišką parašyti ir atrasti atsakymus į savo vidinius klausimus biblioterapiniame užsiėmime  „Susitikimas – atleidimas – paleidimas“. 

Biblioterapijos užsiėmimas vyko per Zoom platformą ir buvo skirtas 2021 metų Nacionalinei bibliotekų savaitei. Susitikimo dalyviai žiūrėjo pagal rusų literatūros klasiko Maksimo Gorkio apsakymą „Bolesia“ sukurtą filmuką.  Slovėnų režisierės Špela Čadež sukurtą filmuką galima peržiūrėti adresu https://vimeo.com/80717702 . Filmo herojus yra pats Maksimas Gorkis. Savo vaizduotėje jis susitinka motiną, laisvo būdo moterį, kurią jis niekina, o tuo pačiu myli, ir kuri jį išmoko rašyti. 

Psichologė taip pat pristatė renginio dalyviams laikraščių iškarpų meną ir paprašė parašyti laišką  filmuko herojams kuriant dėliojant žodžius iš laikraščių tekstų. 

Kita biblioterapijos užsiėmimo užduotis buvo parašyti laišką sau, užklijuoti jį į voką ir išsiųsti savo adresu, o siuntėju įvardinti brangų artimą žmogų. Ką jis Jums pasakytų šioje situacijoje? Galbūt jo žodžiai atkartotų tai, ką Jums sako Jūsų širdis?

Gilintis į save yra menas, kurį Jums įvaldyti padėti gali knygų skaitymas. Rašytojai padeda mums atverti slapčiausias sielos gelmes, o mes turime sukaupti drąsą į jas pažvelgti. To linkėjo susitikimo dalyviams psichologė Daiva Čeponienė. Užsiėmimą organizavo bibliotekos Suaugusiųjų abonemento bibliotekininkė Irena Povilionienė.