Kas vyko

Biblioterapija su poete, psichoterapeute Jūrate Sučylaite

2021 11 21

Lapkričio 19 d., Suaugusiųjų mokymosi savaitę, į biblioterapinį užsiėmimą bibliotekos lankytojus pakvietė kraštietė poezijos terapeutė, gydytoja psichiatrė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Klaipėdos universiteto docentė dr. Jūratė Sučylaitė.

„Dauguma mūsų šiais laikais esame išsibarstę, pasimetę. Poezija, žodžio kūryba gali padėti mus surinkti kaip upę į vieną vagą.“ sakė pradėdama biblioterapinį užsiėmimą Jūratė Sučylaitė. Biblioterapijos dalyviai buvo kviečiami pasigilinti į savo vidinį pasaulį, išlaisvinti jausmus ir pasąmonę per laisvąjį rašymą. Atsipalaiduoti, nebijoti žaisti žodžiu padėjo Jūratės Sučylaitės skaitomi Bernardo Brazdžionio eilėraščiai, jos pačios meninės interpretacijos.

Poetiškas žodis, metafora padėjo biblioterapijos dalyviams išreikšti, ką jie šiuo metu jaučia. Garsiai skaitydami savo užrašytas mintis ne vienas jaudinosi, išgyveno intymaus atsivėrimo akimirką, o kiti nustebo, atradę savyje sugebėjimą meniškai rašyti. Atsisveikindami biblioterapijos dalyviai tarė Jūratei Sučylaitei nuoširdų „Ačiū“.