Kas vyko

Bibliotekos „Kaukutis“ lankėsi lėlių teatrų festivalyje

2020 09 21

Rugsėjo 17 d. Rokiškyje praūžė XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės“, kuris šiais metais dedikuotas Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ 25-mečiui. Šiemet į renginį atvyko šeši lėlių teatrų kolektyvai:  Vilniaus lėlių teatras „Žalia varna”, Bajorų k. kultūros centro lėlių teatras „ČIZ”, Biržų r. sav. Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos „Šaukšto Šmaukšto teatras“, Ukmergės „Katino Murklio teatras”, Rokiškio r. sav. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Padaužiukai” ir mes –  Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Kaukutis”! Ačiū jaunosioms teatro studijos „Kaukutis“ aktorėms: Viltei, Andrėjai, Laurai, Dominykai ir Urtei puikiai atlikusioms vaidmenis ir žinoma studijos sielai Birutei Ladygienei.

Renginyje buvo įvairių lėlių teatro rūšių pasirodymų: Aurelijos Čeredėjevaitės/Čeredaitės spektaklis „Peliukas Antanas”,  spektaklis „Raudonkepuraitė iš Pasvalio”, autorė ir režisierė Birutė  Ladygienė, inscenizacija „Trijų pasakų mazgelis” režisierė Nijolė Čirūnienė, spektaklis „Jautukas ir draugai” režisierė Dalia Motiejūnienė, spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Neregėta negirdėta pasaka“ režisierė Natalija Kovarskienė ir jubiliatų spektaklis pagal H. K. Anderseno pasaką „Princesė ir Kiauliaganis”.

Į renginį sugūžėjo daug įvairiausio amžiau vaikų – žiūrovų ir dalyvių, pastarieji skubiai dėliojo būsimo spektaklio dekoracijas, tikrino, ar visos lėlės „sveikos“, pašnibždomis kartojosi tekstus… Vaidinti „tikrame“ teatre, pažinti jo užkulisius yra ne tik didžiulis džiaugsmas, bet ir iššūkis. Ši patirtis tikrai paliks pėdsaką kiekvieno jaunojo lėlininko atmintyje. Festivalio „Kai atgyja lėlės“ dalyviai ir žiūrovai turėjo galimybę pamatyti ir profesionalų darbą – inscenizaciją „Trijų pasakų mazgelis”, kurią sukūrė Nijolė Čirūnienė ir Rokiškio r. sav.  Bajorų k. kultūros centro lėlių teatras „ČIZ”.

Labai dėkingi esame Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresniąjai bibliotekininkei Nadieždai Ivanovai už suorganizuotą puikų lėlių teatrų festivalį, už galimybę bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi.

Bibliotekininkė Lijana Markevičienė