Kas vyko

Bibliotekininkų metodinė diena Rokiškyje ir Zarasuose

2022 05 25

Gegužės 24 dieną Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos ir jos padalinių bibliotekininkai lankėsi Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje bei jos Vaikų ir jaunimo skyriuje. Taip pat svečiavosi Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Apžiūrėtos bibliotekų erdvės, dalytasi patirtimi, semtasi naujų idėjų.

Bibliotekininkai liko sužavėti naujai įrengtomis moderniomis erdvėmis, grožėjosi parodų ekspozicijomis.

Rokiškio bibliotekoje apžiūrėta fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus portretų paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, rankraščių ekspozicijos, Vaikų ir jaunimo skyriuje įrengtas specialus kambarys, kuriame eksponuojamos vien tik pelėdos. Taip pat didelį įspūdį paliko kambarys, skirtas medžiaginėms lėlėms ir teatro atributikai. Vaikų skyriaus darbuotojos žavėjosi jaukiomis, šviesiomis erdvėmis vaikams. Taip pat nustebino didžiulė erdvė, skirta edukacijoms ir kūrybai.

Rokiškio bibliotekos direktorei rekomendavus aplankėme Velikuškių piliakalnį.

Kitas kelionė tikslas – Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Joje taip pat apžiūrėjome veikiančias parodas, grožėjomės bibliotekos renginių sale – jos interjeru (balkonu, didžiuliais arkiniais langais ir vaizdu pro juos. Taip pat apžiūrėjome ir kitas erdves – skirtas poilsiui, kūrybai. Domėjomės interaktyvių priemonių pritaikymu erdvėse. Vaikštinėdami išvydome akvariume plaukiojančias žuvytes, jos susilaukė nemažo bibliotekininkų susidomėjimo. Na ir, žinoma, įrengtos terasos, kuriose lankytojai gali ne tik skaityti, bet ir mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais.

Grįždami namo pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, bibliotekininkai aplankė keletą lankytinų objektų. Turėjo progą užlipti į Sartų ežero apžvalgos bokšto viršų. Iš viršaus gėrėtasi prieš daugybę tūkstančių metų slinkusių ledynų suformuotu dabartiniu Sartų regiono parko kraštovaizdžio reljefu, Sartų ežero vaizdinga panorama.

Bibliotekininkai atsipūtė, susidėliojo mintis Obelių miesto parko poilsiavietėje, kuri įsikūrusi prie Rastupio upelio. Taip pat gavo naujų idėjų, papildė turimas žinias, praplėtė akiratį. Esame dėkingi turiningai ir svetingai mus sutikusiems kolegoms.