Kas vyko

Biblioteka Pasvalio miesto šventėje

2021 09 20

Rugsėjo 18 d. vyko Pasvalio miesto šventė „Vys par to alo“ į kurią įsiliejo ir Pasvalio biblioteka, kviesdama visus į šventei skirtus bibliotekos renginius.

Vytauto Didžiojo aikštėje priešais biblioteką surengta skaitymo skatinimo akcija „Įkvėpimas skaityti“. Praeiviams buvo dalijamos suasmenintos kortelės su siūlymu skaityti, užeiti į biblioteką ir pasiimti knygą. Mažyliai galėjo pasitikrinti savo skaitymo įgūdžius žaisdami mokomuosius žaidimus Žaislotekos kampelyje.

Bibliotekos edukacija „Atrask savo žvaigždę“ pritraukė tuos, kurie domisi astronomija. Per edukaciją buvo galima pasirinkti kortelę su dominančiu žvaigždynu ir interaktyvioje lentoje surasti, kur ir kada šį žvaigždyną galima pamatyti, bei kokios žvaigždės jį sudaro. 

Priešais biblioteką atidaryta lauko paroda „Pasvalio fotografas Juozas Adamkavičius. Skirta 105-osioms gimimo metinėms“, kurios kilnojamuose stenduose pristatytas Pasvalio metraštininku vadintas fotografas Juozas Adamkavičius, jo biografija, eksponuojamos jo darytos nuotraukos. Paroda sulaukė gausaus lankytojų būrio. Parodoje apsilankę pasvaliečiai minėjo senąją Pasvalio foto ateljė ir ten dirbusį talentingą fotografą, šeimos albumuose išlikusias jo darytas tėvų, senelių, vaikų nuotraukas. Miesto svečius patraukė parodoje eksponuojamos senosios fotografijos menas ir nuotraukose atsispindinti miesto ir jo žmonių istorija. 

Šventėje buvo galima pasijusti profesionaliais fotografais patiems: užeiti į modernią bibliotekos Garso ir vaizdo studiją ir nusifotografuoti akcijai „Nuotrauka mano miestui“.  

Pasvalio atviras jaunimo centras kvietė rašyti palinkėjimus Pasvaliui. Centro savanorės Ugnė ir Gabrielė mokino pinti draugystės apyrankes, o tiems, kam nelabai sekėsi – dovanojo jų pačių nupintas. Už tai, kad atėjo, dalyvavo, šventė ir dalijo šventinę nuotaiką kitiems.