Kas vyko

Ąžuoliuko sodinimas, skirtas paminėti Lietuvos jaunimo metus

2022 10 20

2022-uosius LR Seimas ir Europos Parlamentas paskelbė Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Ši proga paskatino visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją ir jiems aktualias problemas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Iki šiol jaunimo metai Lietuvoje buvo minimi tik vieną kartą, dar 2000-aisiais. Tačiau nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik mus supantis pasaulis, bet ir užaugo nauja, aktyvi ir smalsi jaunimo karta.

„Europos Komisijos atliktas jaunimo nuomonės tyrimas, kuriame dalyvavo ir jaunuoliai iš Lietuvos, atskleidė, kokių jaunimo metų jie nori. Tendencijos rodo, kad jauni žmonės trokšta būti išgirsti ir suprasti, siekia bendrauti ir bendradarbiauti ne tik su sprendimų priėmėjais, bet ir tarpusavyje.

Šiais metais ne tik jaunimas, bet ir su jaunuoliais dirbantys specialistai, politikai bei visa visuomenė buvo kviečiami įsitraukti ir patys organizuoti renginius, iniciatyvas, festivalius, mokymus ir dirbtuves, kultūrines bei pramogines veiklas ir drauge įsigilinti bei spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės. 2022-ieji suteikia puikią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją Lietuvoje ir Europoje bei apmąstyti, kokį svarbų vaidmenį jaunimas atliks kurdamas ateities pasaulį.

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje buvo pasodinta po vieną Lietuvos jaunimo metams paminėti iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką. Maži, gležni ąžuoliukai, tikėtina, išaugs į didelį „Jaunimo parką“, vienijantį visos Lietuvos jaunimą bei simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Į šią gražią iniciatyvą įsitraukė ir mūsų Atviro jaunimo centro darbuotojai, kurie telkė bei kvietė prisidėti Pasvalio miesto ir rajonų jaunuolius.

Vakar iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas pasodintas prie Pasvalio sporto mokyklos esančiame ąžuolyne.

Ąžuoliuką sodinti ir iniciatyvą įgyvendinti padėjo Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pasvalio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, Pasvalio rajono savivaldybės administracija, Pasvalio miesto ir rajono mokyklų mokiniai.

Pasodintas ąžuoliukas neliko vienišas – jį apsupo išmarginti linkėjimų akmenukai.

Visi iniciatyvos „Jaunimo parkas“ ąžuoliukai bus pavaizduoti interaktyviame žemėlapyje, taigi juos nesunkiai bus galima surasti. Apsilankius prie ąžuoliukų, vertėtų atkreipti dėmesį į šalia pasodinto medelio pastatytą atminimo lentelę su QR kodu.
Nuskenavus QR kodą mobiliuoju įrenginiu, nukreipiama į jaunimui skirtą aktualią informaciją tam tikroje savivaldybėje.