Kas vyko

Duris atvėrė atnaujintas Mariaus Katiliškio atminimo kambarys

2021 10 11

Pasvalio klėties teatro aktorių skaitomomis ištraukomis iš Mariaus Katiliškio romanų „Miškais ateina ruduo“, „Išėjusiems negrįžti“ ir kitų kūrinių, sveikinimo kalbomis, Čikagoje gyvenančios kraštietės Živilės Ramašauskienės filmuotu reportažu iš Lemonto, paženklinta spalio 8 d. surengta atnaujinto rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambario atidarymo ceremonija.
*
Renginyje dalyvavęs Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas pasidžiaugė, kad rašytojo atminimui skirtas kambarys perkeltas į modernią erdvę. Rajono vadovas viliasi, kad Mariaus Katiliškio atminimo kambarys taps viena lankomiausių ne tik bibliotekos, bet ir Pasvalio vietų. Tokią pat viltį puoselėja ir Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. Bibliotekos vadovė svečiams priminė lietuvių literatūros klasiko atminimo kambario modernizacijos etapus, nuo pat jo atidarymo 1995 metais.
*
Naujoje bibliotekos erdvėje ekspoziciją įrengusios „Ekspomūzos“ direktorė Giedrė Švėgždaitė-Randienė papasakojo apie atnaujinto Mariaus Katiliškio atminimo kambario koncepciją. Pasak viešnios, grafiškai stengtasi atspindėti vingiuotą rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelią nuo jo gimtųjų Gruzdžių iki pat paskutinės gyvenimo stotelės Lemonte. Apie jį pirmos ekskursijos metu susirinkusiesiems papasakojo vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė.
*
Kviečiame pavartyti nuotraukų galeriją.