Kas vyko

Aplankykite virtualią parodą „Pasvalys tada ir šiandien“

2020 12 17

Ten, kur Svalia atiduoda savo negausius vandenis Lėveniui, žmonių gyventa nuo senų senovės. Šiai vietovei reikšmingi 1497-ieji metai...

Turbūt jau žinote, kad kalbame apie mūsų visų mylimą miestą Pasvalį. Būtent 1497 m. Pasvalys pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Šiandien jau skaičiuojame šeštą miesto šimtmetį.

Į miestą užsukę turistai pirmiausia skuba prie Pasvalio širdies – Svalios ir Lėvens santakos, kur iškilęs poeto Bernardo Brazdžionio paminklas, o kitoje santakos pusėje, ant senojo tilto per Lėvenį liekanų, stovi interaktyvi Antanėlio skulptūra.

Pasižvalgykime kartu, kaip kito miestas, jo architektūra, pastatai, gatvės, kraštovaizdis. Kaip istoriniai laikotarpiai keitė miesto veidą, kaip visai neseniai miestas pasipuošė ne viena reikšminga skulptūra. Jums parengėme virtualią parodą „Pasvalys tada ir šiandien“. Malonių įspūdžių!

Paroda „Pasvalys tada ir šiandien“ yra projekto „Krašto galerija Lietuvai ir pasauliui“ vienas iš uždavinių. Projekto esmė – atnaujinus bibliotekoje esančią „Krašto galerijos“ ekspoziciją bei įrengus įvairių amžių ir socialinių grupių vartotojams patrauklią mini edukacinę erdvę, atskleisti ir kūrybiškai populiarinti Pasvalio krašto praeities ir dabarties įvykius, žymių krašto žmonių gyvenimą ir kūrybą, populiarinti ir viešinti sukauptą kultūrinį, istorinį ir lituanistinį dokumentinį paveldą.

Fotografijos panaudotos iš Pasvalio krašto kultūros paveldo e. bibliotekos „Pasvalia“ (http://www.pasvalia.lt/), bibliotekoje 2019 m. savanoriavusios buvusios gimnazistės Aidos Leimontaitės bei vyresn. bibliotekininkės Tomos Mikalajūnaitės asmeninių archyvų.

*

Parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė