Įvykis

Muzikiniai Bernardo Brazdžionio skaitymai

2023 08 21

Vaizdingame Pasvalio mieste kiekvieną paskutinį vasaros mėnesį vyksta poezijos ir kultūros šventė. Mariaus Katiliškio bibliotekos organizuojami skaitymai, skirti mylimam poetui Bernardui Brazdžioniui, žinomam kaip Laisvės ir Atgimimo simboliui. Ši kasmetinė tradicija suburia Pasvalio kultūros įstaigų atstovus ir bendruomenės narius pagerbti gilius Brazdžionio žodžius.

Pačioje Pasvalio širdyje, Mariaus Katiliškio bibliotekoje, jau keli metai vyksta Bernardui Brazdžioniui skirti skaitymai. Šių metų muzikiniai skaitymai vadinosi „Taip gražiai pražydo žodžiai...“. Kiekvienais metais, artėjant vasarai, biblioteka kviečia įvairių kultūrinių sluoksnių asmenis dalyvauti šioje literatūros šventėje.

Rugpjūčio 18-osios vakarą Pasvalio krašto muziejus tapo įspūdingo poezijos vakaro pirmąja stotele, kurioje Bernardo Brazdžionio kūrybą skaitė muziejaus atstovas Vytautas Stragys. Renginys tęsėsi prie Bernardo Brazdžionio paminklo, kur poeto eiles iškalbingai tarė Pasvalio kultūros centro atstovas Sigitas Paliulis. Bibliotekos konferencijų salėje netrūko laukimo, nes Giedrius Arbačiauskas ir Agnė Arbačiauskienė pristatė savo unikalią dainuojamosios poezijos programą. Renginį vedė bibliotekos kultūrinės veiklos vyriausioji vadybininkė Edita Jareckaitė. Sveikinimo žodį tarė Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas.

Bernardo Brazdžionio eiles renginyje taip pat skaitė: pušalotietė Stasė Golovkienė, Pasvalio katalikių moterų draugijos pirmininkė Vlada Čirvinskienė.

Arbačiausko pasirodymas nebuvo tik eilinė deklamacija. Tai buvo poezijos ir muzikos sintezė, kūrybinis dialogas, aprėpiantis Brazdžionio kūrybos esmę. Agnės Arbačiauskienės violončelė ir aktoriaus gitara sklandžiai susiliejo, poetinėms eilėms įnešdama melodingo sluoksnio. Ši harmoninga muzikos ir poezijos sąjunga sukūrė kerinčią atmosferą, panardinusi publiką į tiesos ir meninės išraiškos akimirką.

Bernardo Brazdžionio skaitymai liudija ilgalaikę poezijos galią. Su kiekvienais metais tradicija stiprėja, pritraukia vis daugiau žmonių, vertinančių gilų Brazdžionio žodžių poveikį. Renginys ne tik pagerbia poeto kūrybą, bet ir puoselėja gilesnį bendruomenės ir meno ryšį.

Vakarui einant į pabaigą, publika išėjo kupinomis širdimis įkvėpimo ir susižavėjimo. Muzikiniai skaitymai ir toliau išliks puoselėjama Pasvalio tradicija, kurios nekantriai laukia tiek vietiniai, tiek atvykėliai. Brazdžionio palikimas gyvuoja, paliečia širdis ir sielas tų, kurie susirenka švęsti jo poezijos.

Dalijamės šio gražaus renginio akimirkomis.

Renginį dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Pasvalio rajono savivaldybė.