Įvykis

Kūrybiškas susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir dailininke Lina Itagaki

2024 03 26

Šiandien bibliotekoje lankėsi rašytojas Marius Marcinkevičius ir dailininkė, iliustruotoja Lina Itagaki. Svečių apsilankymu pasidžiaugė bibliotekos Vaikų erdvės vyr. bibliotekininkė Lijana Markevičienė.
Kūrėjai pristatė savo naujausias knygas: „Superbobutės“ (nuotaikingą istoriją apie šaunias močiutes) ir grafinį romaną vaikams apie partizanus „Mergaitė su šautuvu“ (Antrojo pasaulinio karo istoriją apie mergaitę Magdę, gyvenusią bunkeryje su partizanais. Knygą abu autoriai skyrė savo seneliams – vienas buvo laisvės kovų dalyvis, kitas gydė sužeistus partizanus).

Galime pasidžiaugti, kad pastarasis kūrinys dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“ ir rungiasi Knygų vaikams kategorijoje. Italijos, „Bologna Children's Book fair“ paskelbė, kad šis darbas pelnė specialaus paminėjimo apdovanojimą konkurso „Bologna Ragazzi Awards Comics“ Middle Grade kategorijoje.

Džiugu, kad minėtos knygos pas mus „atgimė“ ne tik žodine, bet ir vaizdine išraiška. Renginyje dalyvavusius Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriaus ir Pasvalio Svalios progimnazijos 2–3 klasių moksleivius svečiai sužavėjo savo įtaigiais, nuotaikingais balsais skaitydami ir pasakodami bei demonstruodami knygos iliustracijas multimedijos ekrane.

Vaikai noriai uždavinėjo klausimus. Į juos atsakė abu kūrėjai.

Vėliau rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustratorės Linos Itagaki pakviesti moksleiviai dalyvavo kūrybinėje edukacijoje. Joje sužinojo, kaip išgyventi esant ilgesnį laiką miške, kokie daiktai ten būtų naudingi. Vaikai per trumpą laiką bandė išlįsti iš miegmaišių, kuo greičiau juos supakuoti. Susirinkusieji noriai dalyvavo, sužinojo naudingų dalykų, praversiančių ateityje tiek iškylaujant, tiek nepalankiomis sąlygomis greitai susiorientuojant.

Renginio pabaigoje visi galėjo įsigyti atvirukų, lipdukų ir knygų su rašytojo ir iliustruotojos autografais.