Naujiena

Surinkite dėlionę „SPALIS – ISPANŲ LITERATŪROS MĖNUO“!

2020 10 28

Surinkitę 35 dalių dėlionę „SPALIS – ISPANŲ LITERATŪROS MĖNUO“. Sužinokite, kokią knygą rekomeduojame perskaityti šį mėnesį. 

 https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2e860d691d4c    

Rekomenduojame Jums ispanų rašytojos María Dueñas romaną „Laiko gijos“ (iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė; Vilnius : Alma littera, 2014), kuris lyginamas su tokiais kūriniais kaip „Vėjo nublokšti“ ar „Kasablanka“.  Romanas patraukia netikėtu siužetu įdomių istorinių aplinkybių fone bei viską nušluojančia meile. Ne veltui autorė vadinama ispanų literatūros cunamiu, jos knyga buvo išversta į beveik 30 pasaulio kalbų, pateko į perkamiausių knygų sąrašą, Ispanijoje ši knyga išleista 46 kartus, pagal ją sukurtas TV serialas.

Pagrindinė romano veikėja Sira Kiroga, jauna siuvėja iš Madrido, beprotiškai įsimyli menkai pažįstamą vyriškį, išvyksta iš Ispanijos palikdama dorą sužadėtinį ir motiną. Maroke jie pradeda naują gyvenimą – kupiną netikėtų pažinčių, prabangaus gyvenimo ir tamsių jo užkaborių. Apsvaigusi iš meilės Sira netrukus lieka apgauta ir pažeminta, be pinigų ir netekusi bet kokių iliuzijų. Tačiau gyvenimas Sirai pamėtėja rizikingą galimybę. Ji atidaro madų ateljė, itin vertinamą aukštų pareigūnų, jų žmonų ir meilužių. Su viena jų, užsienio reikalų ministro Franko diktatūros metu meiluže Rozalinda Foks, Sira užmezga itin artimą draugystę. Svaiginančios pažintys su politikos aukštuomene Sirą įtraukia į pražūtingą avantiūrą — madų ateljė tampa tik priedanga kitokiai veiklai... „Vienas iš stipriausių pastaraisiais metais išleistų romanų. Malonus netikėtumas. Atidžiai sekite Maríos Dueñas kūrybą.“ / Lorenzo Díaz

Užsisakykite knygą „Laiko gijos“ mūsų bibliotekoje: http://katalogas.psvb.lt:8880/index.jsp  

#spalisispanuliteraturosmenuo 


Parengė vyr. bibliografė A. Balčiūnienė