Naujiena

Surinkite dėlionę „Graikija: alyvmedis, vynmedis ir laivas“!

2020 11 05

Surinkitę 15 dalių dėlionę „Graikija: alyvmedis, vynmedis ir laivas“. Sužinokite, kokią knygą rekomeduojame perskaityti. Galbūt tai bus jūsų svajonių šalis?

Dėlionę rasite adresu https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=29a8fbd89269

Daugiau apie knygą:

Anželikos ir Rimvydo Laužikų knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ (Kaunas: Terra Publica, 2020) – tai neoficialus kelionių po žemyninę Graikiją ir Kretą vadovas, skirtas norintiems geriau pažinti šią šalį, planuojantiems ją aplankyti. Skaitytojas sužinos daug įdomių faktų apie antikinę, bizantiškąją, Osmanų laikotarpio ir šiandieninę Graikiją, susipažins su Graikijos kultūros palikimu, tradicijomis, Graikijos ir Lietuvos sąsajomis. Per kalnus, tarpeklius, miškus nukeliaus iki jūros ir nuostabių jos pakrančių. O jei norės, išmoks ir pasigaminti tikrų graikiškų valgių pagal autorių pateiktus receptus.

Graikija – kiekvieną keliautoją užburianti smaragdinių vandenų, vaiskios saulės, dievų ir didvyrių, demokratijos ir olimpiadų šalis. Anželika ir Rimvydas Laužikai – knygų apie didikų Radvilų giminę ir Lietuvos gastronomijos paveldą autoriai – kviečia susipažinti su šia šalimi. Ar žinote, kur galima aplankyti pasaulio centrą? Kodėl Graikijoje švenčiama „Ne“ diena? Kuris lietuvis tapo Graikijos garbės piliečiu? Kokio augalo vaisių sultys kadaise buvo aukso vertės? Kur galite pasivaikščioti vienu didžiausių Antikos pasaulio „greitkelių“? Skaitydami knygą, atrasite dar neregėtą Graikiją: nuo graikų mitų, sudėtingų istorijos vingių iki sąsajų su Lietuva. Susipažinsite su unikaliais Graikijos kultūros, meno, gamtos paminklais, ypatinga graikų gastronomija. Knyga jums padės patirti stebuklingą kelionę po dabartinę ir senovės Graikiją, pakvies aplankyti šią nuostabią jūros, kalnų, vynmedžių ir alyvmedžių šalį, į kurią panorėsite sugrįžti ir kaip gerai bičiulei ištarti graikišką „γεια σας!“

 

Šią ar kitas knygas užsisakykite naudodamiesi mūsų bibliotekos katalogu:  http://katalogas.psvb.lt:8880/index.jsp 

Akcija „Informuojame apie naujausias kraštiečių publikacijas“

 

Parengė vyr. bibliografė A. Balčiūnienė.