Naujiena

Pristatome Jums naują informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą!

2020 11 30

Pasibaigus karantinui, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos lankytojai turės progą pamatyti ir išbandyti naują informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą, kuriuo interaktyviai pateikiama mūsų bibliotekoje daugiau nei per aštuonis dešimtmečius sukaupta vertinga kraštotyrinė medžiaga.

Pasvalio kraštas turtingas žymių, iškilių žmonių, garsių savo pasiekimais bei darbais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Terminale rasite virtualų kraštiečių biografijų sąvadą („Pažink kraštiečius“).

Bibliotekos lankytojai ar miesto svečiai, naudodamiesi terminalu, sužinos ar patobulins turimas žinias apie Pasvalį perskaitę informacinį straipsnį „Apie Pasvalio kraštą“ bei žaisdami: dėliodami trijų sudėtingumo lygių dėlionę „Surink savo kraštą“;  išmėgindami Bendrąją ir Žaibo viktorinas („Pažink Pasvalio kraštą“).

Projekto idėja „Krašto galerijoje“ įrengti informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą ir per jame įdiegtas elektronines paslaugas naujoviškai pateikti visuomenei bibliotekoje sukauptą vertingą kraštotyrinę medžiagą, kilo iš noro skatinti pastaruoju metu mažėjantį (ypač jaunimo) knygų skaitomumą, domėjimąsi savo kraštu, kraštiečiais, kūrybiškai populiarinti gimtojo krašto istorijos išteklius, iškilių kraštiečių asmenybes.

Informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą rasite bibliotekos „Krašto galerijoje“ (II a.).

Terminalas bibliotekoje įrengtas 2020 metais įgyvendinus projektą „Per kraštiečių raštą pažink savo kraštą“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parengė Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vyr. bibliografė A. Balčiūnienė