Naujiena

Blbliotekos lankytojų aptarnavimo tvarka

2021 09 09

Nuo gruodžio 28 d. visas bibliotekos paslaugas teikiame lankytojams, pateikusiems Galimybių pasą arba ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ir vaikams iki 16 metų.

Lankytojams, neturintiems Galimybių paso arba ES Skaitmenino COVID pažymėjimo, teikiamos tik šios bibliotekos paslaugos:

  • Knygų išdavimas (lankantis bibliotekoje ne ilgiau 15 min.)
  • Parodų lankymas
  • Renginiai atvirose erdvėse

Galimybių pasą prašome pateikti bibliotekos darbuotojui įeinant į bibliotekos skaityklas, Atvirą jaunimo centrą, renginius uždarose erdvėse.

Vyresni nei 6 metų asmenys bibliotekoje privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Reikalavimas dėvėti  kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Neaptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)

Prašome laikytis asmens higienos normų: rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.

Dėl respiratorių dėvėjimo renginių metu: nuo 2022 m. sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

Respiratorių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Atsiprašome už nepatogumus, tikimės jūsų supratingumo ir atsakingumo!

Ačiū, kad naudojatės bibliotekos paslaugomis!