Naujiena

Suaugusiųjų mokymosi savaitę pradedame pažintimi su mobiliąja programėle „NOU“

2020 11 18

Suaugusiųjų mokymosi savaitė prasidėjo. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje kasdien pristatysime ir pateiksime įdomią informaciją apie įdomias mobiliąsias PROGRAMĖLES. Juk išmanusis įrenginys be jų – „lyg automobilis be degalų“.

SUSIPAŽINKITE:

PROGRAMĖLĖ „NOU“, skirta prekybos žmonėmis prevencijai.

Svarbu atpažinti prekybos žmonėmis pavojus, sužinoti pagalbos būdus ir savo teises. Tad Nacionalinės švietimo agentūros Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymu sukurta mobilioji programėlė, skirta prekybos žmonėmis prevencijai bus ne tik naudinga, bet ir informatyvu.

Nemokamai parsisiųsti programėlę „NOU“ galite „GOOGLE PLAY“ ir „APPLE STORE“ parduotuvėse.

Programėlę „NOU“ sudaro 3 dalys:

SIMULIACINIS ŽAIDIMAS mokiniams nuo 14 metų – žaisdami darbo paiešką simuliuojantį žaidimą paaugliai bei jaunuoliai gali įvertinti savo galimybes užsidirbti, bet neužkibti ant prekybos žmonėmis kabliuko. Žaidimas „Neužkibk, o užsidirbk“ pateiktas, remiantis realiomis situacijomis, kaip dažniausiai patenkama į prekybos žmonėmis pinkles ir yra skirtas įgalinti vartotojus atpažinti galimus pavojus ir slypinčias rizikas. Žaidimo eigoje matomi prekybos žmonėmis rizikos lygiai, o rezultate vartotojui pateikiamos 2 tipų pasirinkimų versijos: vienos – su elgesio pasirinkimais, kitos – su tikromis gyvenimo istorijomis.

PAGALBOS ŠALTINIAI: pateikiami Lietuvoje ir užsienyje veikiančių institucijų, įstaigų ir organizacijų kontaktai, kuriais remiantis nukentėjusieji nuo prekybos žmonėmis gali rasti pagalbą – sužinoti kur kreiptis, patekus į prekybos žmonėmis pinkles.

INFORMACIJA: prevencinė informacija paauglių ir jaunuolių švietimui apie prekybos žmonėmis reiškinį, apimantį tokias temų kategorijas kaip: prekybos žmonėmis samprata, rizikos faktoriai, pavojai ir kaip jų išvengti, reagavimas ir pagalba bei kiti metodinės informacijos šaltiniai.

Programėlėje rasite metodinės informacijos apie prekybą žmonėmis, skirtos mokytojams jaunuolių švietimui.

Nukentėjusieji ras informaciją, kur kreiptis pakliuvus į prekybos žmonėmis pinkles – kontaktus, adresus organizacijų, padedančių žmonėms nelaimėje.

ATPAŽINK PREKYBOS ŽMONĖMIS PAVOJUS IR SUŽINOK PAGALBOS BŪDUS IR SAVO TEISES!

Išbandykite!

Nuotolinė akcija „Nemokamos programėlės išmaniajame telefone“

Pagal Nacionalinės švietimo agentūros informaciją parengė vyr. bibliografė A. Balčiūnienė