Naujausios knygos

Blyškiaveidis melas. David Crow

2022 12 30

Šioje nepamirštamoje memuarų knygoje „Blyškiaveidis melas“ apie šeimą ir išgyvenimą pasakojama, kaip buvęs kalinys smurtautojas verčia savo sūnų daryti nusikaltimus.

Augdami Navahų indėnų rezervate Deividas Krou ir brolis bei sesės dievino savo tėvą, savamokslį čerokį Terstoną Krou, kuris mėgo girtis vaikams savo žygdarbiais Antrojo pasaulinio karo metais. Tačiau laikui bėgant Deividas atrado kitą Terstono Krou pusę – buvusį kalinį su savo etikos kodeksu, pateisinančiu žiaurumą, smurtą, melą ir net žmogžudystę. Mušdamas ir tokiu būdu baugindamas Deividą, Terstonas privertė berniuką vykdyti jo nusikalstamus planus. Deivido mama, turinti psichikos problemų ir neįstengdama tinkamai pasirūpinti vaikais, negalėjo jo apsaugoti.

Ryžtingam ir darbščiam Deividui pavyko įstoti į universitetą ir pasiekti profesinę sėkmę. Pagaliau atradęs savyje drąsos pasipriešinti nusikalstamiems tėvo reikalavimams, jis nesąmoningai įsivelia į keršto planą ir yra priverstas stoti į lemiamą dvikovą su nuožmiuoju Terstonu Krou. Deividas turi tik dvidešimt keturias valandas, kad pergudrautų savo tėvą – genialų psichopatą, kuris gyrėsi, kad treji metai, praleisti liūdnai pagarsėjusiame San Kventino kalėjime, buvo lengviausias laikas jo gyvenime.

Nepagražintas ir tiesiog fiziškai išgyvenamas „Blyškiaveidis melas“ – tai įkvepiantis pasakojimas apie atleidimo galią ir žmogaus dvasios stiprybę.

Davidas Crow vaikystę praleido Navahų indėnų rezervate, įsikūrusiame Arizonos ir Naujosios Meksikos valstijose. Būdamas drąsus, ištvermingas ir nepaprastai trokšdamas mokytis, jis vargais negalais paspruko nuo vaikystėje patirto smurto, baigė universitetą ir įkūrė sėkmingai dirbančią lobistinę įmonę Vašingtone. Šiandien Deividas yra daugelio kviečiamas lektorius, skaitantis pranešimus įvairioms organizacijoms visame pasaulyje. Daugelį metų jis vadovavo daugiau kaip 200 universiteto praktikantų, dirbo pro bono labdaros organizacijai „Gelbėkit vaikus“ ir dalyvavo programoje Big Brothers Big Sisters. Būdamas moterų teisių gynėjas, dalį honoraro už knygą „Blyškiaveidis melas“ jis skirs moterų prieglaudai Barrett House Albukerkyje. Davidas su žmona Patty gyvena Vašingtono priemiestyje.