Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos

„Aš pažinau karalių tavyje“: aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitymai

bialobzeskis 01Spalio 11 d., penktadienį, įvykęs „Literatūros dienų ir naktų“ renginys su aktoriumi Andriumi Bialobžeskiu neliko be pasvaliečių dėmesio – žymus aktoriaus vardas į Pasvalio krašto muziejų pritraukė gausų būrį klausytojų. Aktoriaus skaitymai prilygo monospektakliui – sudėjęs Vytauto Mačernio ir Sigito Gedos eiles į ciklą „Aš pažinau karalių tavyje“ aktorius scenoje daugiau nei valandai persikūnijo į jaunojo Vytauto Mačernio ryžtu degantį idealistą ir į žemiškų geidulių draskomą Sigito Gedos klajūną.

Pasvaliečiams pasisekė – jie dar spėjo išgirsti bene paskutinį sykį aktoriaus viešai skaitomą ciklą „Aš pažinau karalių tavyje“.  Andrius Bialobžeskis minėjo, kad šią programą parengęs jau senokai ir yra atidėjęs į archyvus,  tačiau važiuodamas į Pasvalį nusprendė dar kartą pristatyti ją viešai, juo labiau, kad abu poetai, nors tokie skirtingi, jo sielai yra labai artimi. Aktorius prisipažino, kad ir pats išgyveno dvasinę krizę, kurią poemoje „Nakties žiedai“ aprašė poetas Sigitas Geda. Sigitas Geda šias savo eiles skyrė prancūzų poetui – valkatai, girtuokliui ir paleistuviui Vijonui, čia netrūksta drastiškų išsireiškimų ir šiurkščios erotikos. Sigitą Gedą skaitymuose kontrastingai papildė Vytauto Mačernio eilėraščiai ir laiškai: kilnios senovės įvaizdžiai, pasibjaurėjimas artimųjų materializmu, svajonės apie pabėgimą nuo žemiškos kasdienybės į aukštų idealų būtį.

Poezijos skaitymais su Andriumi Bialobžeskiu užsibaigė šių metų bibliotekos renginiai iš tęstinio projekto „Literatūros dienos ir naktys 2013: Reveransas Poezijai“. Projektą dalinai finansavo Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas,

Nuotraukos