Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Nacionalinė bibliotekų savaitė 2018 prasidėjo M.Martinaičio skaitymais

Diskusija „ES drauge smagiau“

ES 2019Gegužės 23 d. popietę Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka pakvietė pasvaliečius padiskutuoti apie saugumą Europos Sąjungoje.  Diskusiją „ES drauge saugiau“ vedė Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas ir Dovydas Mazaliauskas, Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektorius, juos kalbino bibliotekininkė Irena Povilionienė.

Susitikimas su autoritetingais pareigūnais buvo puiki proga išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus apie Lietuvos narystę ES. Pasvaliečiai klausinėjo apie ES parlamento vaidmenį leidžiant įstatymus Lietuvoje, pasikeitimus Didžiąjai Britanijai išstojus iš ES, apie imigrantų priėmimą Lietuvoje ir šalies sienų apsaugą.  Abu diskusijos svečiai yra įtraukti į knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“, kurią 2019 metais išleido Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje. Šią knygą renginyje buvo galima įsigyti nemokamai. Joje pristatomi įvairių profesijų Lietuvos žmonės ir jų pasakojimai apie tai, kokį poveikį jų profesiniame gyvenime daro Lietuvos narystė ES. Arnoldas Pranckevičius su pasvaliečiais diskutavo politiniais klausimais, o Dovydas Maziliauskas pasakojo apie muitininkų darbą ir kovą su kontrabanda. Susitikimas užsibaigė smagiu praktiniu užsiėmimu: muitininkas demonstravo pasvaliečiams iš kontrabandininkų konfiskuotus daiktus, o pasvaliečiai turėjo atrasti gudriai paslėptą kontrabandą.

Renginys organizuotas drauge su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

Nuotraukos