Geros nuotaikos dozę dovanojo senolių šokiai ir žaidimai

Spalio 17 d. geros nuotaikos netrūko tiems, kurie apsilankė Žaidimų dienoje, vykusioje Pasvalio rajono paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliems.

Susirinkusieji į centro salę buvo kviečiami sušokti „Untanėlį“, sužaisti „Žąsinėlį“, sukti rateliu „Bulvienę“. Visų Žaidimų dienos šokių ir žaidimų neišvardinsi – svarbiausia, kad jie dovanojo šypseną ir jaunam, ir senam, stipriam, ir vežimėlyje sėdinčiam, bet šokantiems daina ar katutėmis pritariančiam.

Senųjų lietuvių žaidimų, šokių ir dainų visus mokino Pajiešmenių pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis, vadovaujamas Daivos Adamkavičienės. Pasvalio kultūros centre etnokultūros specialiste dirbanti Daiva Adamkavičienė pasakojo, kad žaidimus ir šokius surinko kalbindama senuosius Pasvalio rajono žmones. Medžiagos susikaupė daug ir įvairioms progoms – tik reikia mokintis ir šokti. Savo jaunų dienų šokių bei žaidimų kitus pamokinti buvo kviečiami ir pagyvenę Žaidimų dienos žiūrovai.

Senolių šokiai ir žaidimai labai patiko jauniesiems Žaidimų dienos dalyviams iš Pasvalio specialiosios mokyklos bei „Vilties“ centro, skirto sutrikusio intelekto žmonėms. „Smagu, kaip per fizinio lavinimo pamokas!” džiaugėsi vaikai. Renginio organizatoriai – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojai žada lapkritį visus sukviesti į dar vieną renginį, skirtą mūsų senolių žaidimams. Bibliotekos ir jos partnerių įgyvendinamą projektą Senolių pasakos, žaislai ir žaidimai dabartyje“ remia Lietuvos respublikos Kultūros ministerija.