Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2016 metų renginiai / Misija „Sibiras“ su Arnoldu Foku

Susitikimas su Galinos Dauguvietytės biografe

dauguvietyteLapkričio 24 d. biblioteka kvietė drauge prisiminti Galiną Dauguvietytę - Lietuvos teatro ir televizijos režisierę, scenaristę ir aktorę, ir tiesiog - drąsios sielos ir pašėlusio būdo asmenybę. Bibliotekos Konferencijų salėje pasvaliečiams savo knygą "15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?" pristatė Galinos Dauguvietytės biografė ir ilgametė draugė žurnalistė Inga Liutkevičienė. Viešnia mielai atsakinėjo į klausimus apie garsiąją aktorę ir dalijo autografus įsigijusiems jos knygą.

Klausytojams buvo įdomu sužinoti, ką įdomaus turi papasakoti žurnalistė Inga Liutkevičienė, pažinusi aktorę ne tik kaip savo srities profesionalę, bet ir kaip žmogų, gerą draugą. Žurnalistė Inga Liutkevičienė savo 15 metų bendravimą ir draugystę su Galina prisiminė kaip šiltą ir nuoširdžią, pripildytą juoko, ašarų ir ginčų.  Aktorė nedaug ką įsileisdavo į savo asmeninį gyvenimą, nepalaikė ryšių su savo seserimis, kurių turėjo net penkias pasklidusias po visą pasaulį. Su Inga Liutkevičiene aktorė artimai ėmė bendrauti rengiant memuarus, ji tapo jos nuolatine biografe ir ištikima paskutinių aktorės norų klausytoja bei pildytoja.  Biografė neslėpė paskutinio garsiosios Galinos Dauguvietytės noro. Pasirodo, aktorė troško, kad jos pelenai būti palaidoti tėvonijoje - Dauguviečių vienkiemyje Biržų rajone, po senu klevu, kurį sodino jos tėvas, lietuvių teatro kūrėjas Borisas Dauguvietis. Aktorės noras buvo išpildytas - ji atgulė ten kartu su savo mylimo vyro Jurgio - Jurijaus Nikolajevo pelenais. Apie šią ir dar daug kitų Dauguviečių giminės paslapčių papasakota pasvaliečiams pristatytoje knygoje.

Knygos pristatymas sulaukė gausaus klausytojų būrio, daug kas knygą įsigijo drauge su autorės parašu, o išeidami džiaugėsi, kad renginys buvo įdomus ir šiltas aktorės Galinos Dauguvietytės atminimo pagerbimas.

Nuotraukos