Apdovanoti geriausi skaitytojai

geriausi skJau tradicija tapo kasmet balandį per Nacionalinę bibliotekų savaitę apdovanoti geriausius rajono skaitytojus. Šiemet apdovanojimai surengti balandžio 29 d. Skaitytojus renka bibliotekininkai iš Pasvalio bibliotekos ir 32 jos padalinių rajone. Šiemet geriausiais išrinkti buvo:

vaikų amžiaus grupėje - Samanta Stulgytė iš Pušaloto ir Kamilė bei Rugilė Mackevičiūtės iš Pasvalio

suaugusių amžiaus grupėje - Zitai Saulienei iš Saločių ir Audronei Petkienei iš Pasvalio;

Geriausi skaitytojai buvo renkami atsižvelgiant į jų skaitinių kokybę ir gausą, dalyvavimą bibliotekos renginiuose ir pagalbą juos organizuojant.

Apdovanojimuose taip pat buvo pagerbti labiausiai pasižymėję bibliotekų rėmėjai. Už paramą Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekai padėkota Vaškų seniūnijos seniūnui Kęstučiui Jasėnui, už paramą Jurgėnų bibliotekai - Jurgėnų bendruomenės tarybai ir jos pirmininkui Arvydui Žeimui, už paramą Pušaloto bibliotekai - pušalotiečiams Jovitai ir Vydmantui Juknevičiams.

Įteikdama prizus ir raštus skaitytojams ir rėmėjams bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė apgailestavo, kad pastaraisiais metais labai sumažėjo miesto bibliotekoje skaitančio jaunimo. Dėl šios priežasties nebuvo jaunimo amžiaus grupėje apdovanotojų. Direktorė sakė, kad susigrąžinti skaitantį jaunimą tampa viena svarbiausių užduočių. Šią užduotį bibliotekininkai jau bando spręsti ieškodami lėšų įrengti jaunimo erdvę bibliotekoje. 

Apdovanojimų dalyvių laukė literatūrinis siurprizas - Vilniaus Nacionalinio dramos teatro aktorės ir režisierės Birutės Mar parengti skaitymai  „Žmogus tik meilėje gali laimingai gyventi“ pagal klasiko Igno Šeiniaus romaną „Kuprelis“. Pagrindinį veikėja Kuprelį vaidino aktorius Aleksas Kazanavičius, jo nelaimingą meilę Gundę - Birutė Mar, o skaitymams muzikinius kūrinius parengė ir atliko fleita grojanti vilnietė gimnazistė Marija Račkauskaitė.