Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje

Konferencija Mariaus Katiliškio 100-mečiui

katiliskisGruodžio  3 d. vykusi konferencija "Marius Katiliškis, jo kūryba, istorijos laikas ir šiandienos atmintis" buvo dar vienas renginys iš bibliotekos 2014 metų projekto "Mariaus Katiliškio šimtmetis kartų atmintyje" , skirto rašytojo gimimo šimtmečio jubiliejui. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Konferencijoje pranešimus skaitė literatūros tyrinėtojai ir dėstytojai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pasvalio krašto. Įžanginį žodį pradžioje tarusi mokytoja Laima Vaitkevičienė iš Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos išreiškė viltį, kad lektorių pranešimai apie Marių Katiliškį padės klausytojams atrasti ne vadovėlinį rašytoją, bet gyvą kūrėją, apdovanotą išskirtine žodžio pajauta. Rodos, kad mokytojos viltis neliko tuščia - konferencijoje buvo išsakyta originalių įžvalgų ir pasvarstymų. Dr. Dalia Kuizinienė iš Kauno Vytauto Didžiojo universiteto skaitė pranešimą tema "Mariaus Katiliškio novelistika: tradicijos ir modernybės sandūra". Dr. Nerijus Brazauskas iš Šiaulių universiteto skaitė apie "Kultūrinę ir komunikacinę atmintį Mariaus Katiliškio kūryboje". Nemažai dėmesio buvo skirta dviems rašytojo gyvenimo moterims: pirmajai žmonai iš Pasvalio laikmečio Elzei Avižonytei-Vaitkienei ir antrajai  - ištikimai ir mylimai Liūnei Sutemai, su kuria rašytojas buvo sukūręs šeimos židinį Amerikoje. Apie Liūnę Sutemą kalbėjo dr. Virginija Paplauskienė iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus. Ištraukas iš Elzės Avižonytės-Vaitkienės dienoraščių skaitė aktorė Virginija Kochanskytė.

Džiugu, kad publika susirinko gausiai ir jos daugumą sudarė Pasvalio gimnazistai ir mkytojai. Konferenciją organizavęs bibliotekos Krašto kultūros dokumentavimo centras tikisi, kad renginyje išsakytos mintys pasitarnaus klausytojams literatūros tyriamuosiuose darbuose ir kūrybiniuose ieškojimuose.

Video įrašas - įštrauka iš aktorės Virginijos Kochanskytės skaitymų

Nuotraukos