Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje

Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje

Paskutinis propagandos paukstis1Gruodžio 4 d. Pasvalio visuomenė buvo kviečiama pasiklausyti pranešimo "Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje". Iš Vilniaus atvykę svečiai - Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento specialistai Karolis Zikaras ir Tomas Čeponis - pranešimą skaitė Pasvalio gimnazijoje, savivaldybėje, o po pietų jį pristatė ir bibliotekoje.

Lietuvoje vyksta informacinis karas dėl gyventojų protų ir širdžių. Kada jis prasidėjo? Kas ir kaip yra puolamas? Kokios transliavimo priemonės yra naudojamos? Kokio galutinio tikslo yra siekiama? Kokių veiksmų reikia imtis norint sustabdyti priešišką informacinę veiklą?

Į tokius klausimus atsakinėjo kariškiai bibliotekos lankytojams. Savo atsakymus pailiustruodavo skaidrėmis, į kurias sudėjo citatas iš įvairių spaudinių ir internetinių puslapių, TV laidų. Lietuvos informacinėje erdvėje daug šmeižto ir melo, istorinių klastočių, teigė pranešėjai. Melas naudojamas pagrįsti teiginiams, kad Lietuvos narystė NATO ir ES nenaudinga ir netgi žalinga, kad Lietuva istoriškai ir kultūriškai yra neatsiejamai susijusi su  Rusija. Dezinformacijos šaltinis aiškus - kaimyninė Rusija. Iš jos atkeliauja užsakomieji straipsniai, reportažai, su koncertinėmis programomis į Lietuvą atvažiuoja scenos žvaigždės...

Svečiai pasidalino tokiu anekdotu:

Anapus laiko ribų susitinka 21 a. Lietuvos kariškis ir raitininkas iš Vytauto Didžiojo kariuomenės. "Klausyk, kaip jūs anksčiau nutildydavote tą rusišką propagandą?" klausia šių laikų kariškis. "Mes nė už ką nežiūrėdavome rusiškos televizijos!" atsako LDK karys.

Nuotraukos