Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Nacionalinė bibliotekų savaitė su poete Agne Žagrakalyte

Tautodailininkų Vaišvilų darnios šeimos paslaptis - kūryboje

Vaisvilu paroda 2011 01„Betapant mums su Eugenija išnyksta laikas, nebejaučiame metų naštos. Teptukas ir tūbelė taip pat padeda suburti mielus savo gimines bei draugus maloniam pasibuvimui, kai atidarome parodą," kalbėjo tautodailininkas Faustas Vaišvila per savo ir žmonos Eugenijos tapybos darbų parodos atidarymą Pasvalio bibliotekoje. Ši tautodailininkų paroda boibliotekoje – jau penktoji. Ypatinga ji tuo, kad sutapo su svarbiu poros jubiliejumi – bendro gyvenimo ir kūrybos šešiasdešimtmečiu.

„Per tuos šešiasdešimt metų ne kartą reikėjo pasibarti, bet bendrą susitarimą visada atrasdavome, neretai per kūrybą," išduoda savo darnios šeimos paslaptį Eugenija ir Faustas Vaišvilos. Faustas Vaišvila prisipažįsta, kad vardan kūrybos savo žmonai atleidžiantis už sudegintus pietus – dažnas įvykis tautodailininkų namuose, kai šeimininkė į paveikslą pasineria ir viską pasaulyje užmiršta. Vaišvilos sako, kad tapyba jiems padeda atsikratyti erzinančių kasdienių smulkmenų ir monotonijos, į juodą debesį besikaupiančio irzlumo, blogos nuotaikos. Pasilieka svajonės ir vizijos, išsilieja spalvomis ant drobės tai, kas ant širdies guli. Galbūt dėl to Vaišvilos spinduliuoja gera nuotaika ir atrodo jauni ne pagal metus. Vargu, ar kas atspėtų, kad abu šioje žavioje poroje yra įpusėję savo devintą dešimtį.

Tarp parodoje eksponuojamų paveikslų – Eugenijos tapyta tėvų sodyba. Gal tik senosios liepos trūksta, bet daugiau viskas kaip vaikystėje – įvertino prie paveikslo susibūrę tautodailininkės giminaičiai. Tarp Fausto tapytų gamtos peizažų yra mitinio vaidilos portretas: sėdi išminčius girios glūdumoje amžių nubalintais plaukais, o akys kaip laužo liepsnos žioruoja... „Atvažiavau pasveikinti iš Kauno, turiu jūsų paveikslų įsigijęs", sako įteikdamas gėlių parodos autoriams vienas iš parodos lankytojų. Susirinko giminės ir draugai iš visos Lietuvos, yra iš gimtojo Pasvalio, iš Vievio, kur pora ilgus metus dirbo, iš Vilniaus, kur dabar abu gyvena.

Abu Vaišvilos nuo pradinės klasės suolo atkreipė į save dėmesį gražiais piešiniais. Faustui dekoracijas Pasvalio mokyklos scenai yra tekę piešti. Savo tapybos mokytoja jis vadina savo žmoną. Pažiūrėjęs, kaip jaunoji žmonelė darbuojasi teptuku ir pats pirmąkart rimčiau ėmėsi aliejinės tapybos. Šešiasdešimt metų bendro gyvenimo - šešiasdešimt metų tapymo kartu. Daug tų paveikslų nutapyta, daug jų į kitus Lietuvos miestus, į užsienį nukeliavo. Šioje parodoje  eksponuojami pastarųjų metų Vaišvilų darbai. Paroda veiks iki liepos mėnesio paskutinės savaitės. Maloniai kviečiame aplankyti!

Nuotraukos