Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Nacionalinėje bibliotekų savaitėje - geriausių skaitytojų apdovanojimai

Nacionalinėje bibliotekų savaitėje - geriausių skaitytojų apdovanojimai

geriausi skaitytojai mazaBaigiantis Nacionalinei bibliotekų savaitei apdovanoti geriausi rajono skaitytojai. Pažymint šiemet Lietuvoje minimus Šeimos metus, apdovanojimai buvo skirti ne tik pavienams skaitytojams, bet ir šeimoms. Visi apdovanotieji pakviesti į Šeimos popietę bibliotekoje. Susėdę arbatos puodeliui bibliotekininkai ir jų skaitytojai klausėsi gyvai atliekamų folkloro dainų, vartė pasvalietiškai parašytą knygelę, o taip pat buvo pasveikinti rajono savivaldybės mero Gintauto Gegužinsko, kuris dėkojo pasvaliečių šeimoms už skaitymo skatinimą šeimos rate.

Geriausiais skaitytojais 2014 Pasvalio rajone bibliotekininkai išrinko Čekanauskų šeimą iš Pumpėnų, Židonių šeimą iš Ustukių, Armonavičių šeima iš Pasvalio, o specialiu bibliotekos bičiulių prizu - Motiečių šeimą iš Pasvalio. Apdovanojimai skirti ir pavieniams skaitytojams: Aurai Girnytei iš Diliauskų bei Aldonai Mačiulienei iš Jurgėnų.

Geriausiems skaitytojams įteikti specialiai ta proga pagaminti suvenyrai - moliniai paukštukai (autorė dailininkė Leonora Stravinskienė). Padėkos raštus įteikė rajono meras Gintautas Gegužinskas. Kartu su skaitytojais prisėdęs arbatos puodeliui meras patvirtino, kad vietos valdžia neskuba uždaryti kaimuose bibliotekų, nors ten mažėja gyventojų ir uždaromos mokyklos. Norėtųsi, kad kaimuose išliktų kuo daugiau kultūros židinių. Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė pateikė šiek tiek statistikos apie bibliotekų veiklą rajone. Praeitais metais bibliotekoje skaitė 7837 arba 29,4% visų rajono gyventojų. Padaugėjo lankytojų virtualioje erdvėje: 33 299 virtualūs vartotojai iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių: JAV, Brazilijos, Latvijos, Rusijos, Ispanijos, Norvegijos ir kt. Jie lankosi trijose bibliotekos interneto svetainėse: pagrindinėje www.psvb.lt , kultūros paveldui skirtoje www.pasvalia.lt, ir ūkininkų www.pasvaliodirva.lt . Direktorė apgailestavo, kad bibliobusas dėl finansavimo trūkumo per 2013 metus tevažiavo pusantro mėnesio ir dėl to neteko daug skaitytojų.

Popietėje dainavo ir grojo smagi šeimyna iš Mikoliškio: Rasa Andžiuvienė su sūnumi Povilu Andžiumi, seserimi Angelina Vaičeliūniene ir jos vyru Giedriu Vaičeliūnu. Pakalbėti ir paskaityti tarmiškai kvietė bibliotekos Krašto kultūros dokumentavimo centro vedėja Vitalija Kazilionytė, pristačiusi bibliotekos išleistą tarmišką leidinėlį "Kemėnėjome sava krašt' sava šnekt". Pašnekėti pasvalietiškai vargo niekam nebuvo - dauguma kasdien taip šnekame namuose, o štai paskaityti sekėsi sunkiai - akys ir liežuvis kliuvinėjo už neįprastų rašmenų. Juk lietuvių abėcėlėje nėra visų pasvalietiškos tarmės balsių!

Nuotraukos