Biblioteka kvietė pasvaliečius švęsti Europos dieną

maza EurodienaiAr žinote, kiek Europos Sąjungos vėliavoje yra žvaigždžių? „Dvylika!“ paklausti šūktelėjo keli berniukai iš Pasvalio specialiosios mokyklos, gegužės 7 d., atėję į renginį „Kuriame Europos Sąjungos vėliavą“. Artėjančiai Europos dienai skirtą akciją Pasvalio specialiojoje mokykloje organizavo miesto biblioteka. Susirinkę į draugišką būrį mokyklos vaikai ir mokytojai suformavo didelę Europos vėliavą, iškeldami į viršų mėlynus popieriaus lapus ir, žinoma, dvylika geltonų balionų, simbolizuojančių vėliavos žvaigždes!

Europos dienos programą pratęsė kitą dieną – gegužės 8 d. – Pasvalio centre surengta akcija „Keliame EUROtriukšmą!“. Pasvaliečiai buvo kviečiami minutę draugiškai paploti, pašūkauti ir patrypti kojomis ir taip simboliškai paliudyti esantys vieningi europiečiai. Triukšmingoje ir smagioje akcijoje sudalyvavo miesto choras, pakvietęs visus drauge sugiedoti Europos himną – „Odę džiaugsmui“. Choro dirigentas – Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas, o ne vienam atėjusiam buvo įdomu pastebėti, kaip chore išsijuosęs dainuoja Pasvalio rajono savivaldybės tarybos  narys Vilhelminas Janušonis. Prie EUROtriukšmo kėlimo prisidėjo ir Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, čia pat aikštėje persirengęs akcijos organizatorių įteiktais EUROmarškinėliais. „Jei ne Europos Sąjunga – gyventume tyliai, ramiai, be permainų. Nebūtų tiek pasvaliečių triukšmo ir dejonių dėl Europos Sąjungos lėšomis renovuoto Pasvalio centro ir naujo grindinio, kuriuo vaikštant kojos kliuvinėja!“, kalbėjo patriukšmauti susirinkusiuosius kvietęs meras.

„Keliame EUROtriukšmą!“ akcijos dalyviai vaišinosi saldainiais, rengė fotosesijas su varna EUROoptimiste ir dar gavo dovanų bibliotekininkų dalijamų informacinių lankstinukų apie Europos Sąjungą. Europos dienai skirtus renginius rėmė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gegužės 9 d. – Europos dieną –  pasvaliečiams bibliotekoje surengta dokumentinio filmo peržiūra Dingęs: Europos Sąjungos politinis gyvūnas“ (rež. Audrius Lelkaitis) ir diskusija „Aš pasvalietis – Europos Sąjungos pilietis“. Gegužės 7–9 d. bibliotekos lankytojų dėmesiui parengtas infostendas „EUROžinios“ Informacijos ir mokymo skyriuje su praktine informacija norintiems studijuoti, dirbti ar pakeliauti po Europos Sąjungą.

Dėkojame visiems, kurie atėjo, dalyvavo ir domėjosi!