Ant drobės išsiliejusios aktoriaus ir režisieriaus Rimanto Tereso „Teatrinės vizijos“

teresasmazaBibliotekos Konferencijų salėje iki gegužės pabaigos eksponuojama Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriaus ir režisieriaus Rimanto Tereso tapybos ir pastelės darbų paroda „Teatrinės vizijos".

Pats darbų autorius taip pristato savo parodą:

Nerandu motyvuoto atsakymo, kodėl aš ėmiausi piešimo. Negaliu to paaiškinti žodžiais. Argi mes galime paaiškinti, kodėl ropoja vabalas? Jis ropoja, ir tiek. Galiu tik numanyti. Gal tai dar viena mano saviraiškos forma? Galbūt konfliktas tūnąs manyje? Galbūt pritrūko spalvų aktorinėje paletėje? Nežinau. Gal prigimtis lemia polinkį į avantiūras, gal tai dar vienas bandymas suvokti savo pašaukimą kurti.

Tada, kai pirmą kartą M. K. Čiurlionio meno mokykloje paėmiau kreidelę į rankas, supratau, kad čia, ant balto popieriaus lapo, formuojasi mano fantazijų pasaulis, mano refleksijos ir pajautos. Kaip sapnai. Tik spalvoti. Ir pažinimo džiaugsmas. Po pažinimo džiaugsmo – kūrybos džiaugsmas, po kūrybos džiaugsmo – iliuzijų džiaugsmas, tik jau popieriaus lape arba drobėje. Aš ne dailininkas profesionalas, aš tik aktorius stebėtojas... Gyvenu vizijomis, kurios kartais išsilieja spalvų dėmėmis ir detalėmis. Spalvotos vizijos – mano credo... Ir paroda gali vadintis „Vizijos". Tegu tai būna teatrinės vizijos... teatro ir gyvenimo paženklintas vizualumas. Po gerai suvaidinto spektaklio, gero filmo, knygos norisi dar griebtis teptuko ir paletės. Todėl ir piešiu, štai ir paaiškinau žodžiais. Tai ir yra motyvas.

Rimantas Teresas

Gim. 1955 08 16

Aktorius, režisierius