Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Ant drobės išsiliejusios aktoriaus ir režisieriaus Rimanto Tereso „Teatrinės vizijos“

Dešimtojoje vaikų fotografijų parodoje „Aš – mažasis Žemės žmogus“

maza Zemes dienaiKovo ir balandžio mėnesiais Pasvalio miesto bibliotekoje veikia fotografijų paroda „Aš – mažasis Žemės žmogus", kurios autoriai – Pasvalio krašto vaikai, 1-4 klasių mokiniai iš įvairių rajono mokyklų: Joniškėlio, Pušaloto, Valakėlių, Saločių, Narteikių, Pumpėnų, Tetirvinų, Pasvalio. Parodoje eksponuojamos 43 vaikų atsiųstos fotografijos su gamtos vaizdais. Kai kurios fotografijos pažymėtos spalvingais lipdukais. Tai – prizais įvertinti darbai. Juos vertino ir rinko parodos organizatoriai, rėmėjai bei profesionalūs fotografai. Prizininkai apdovanoti kovo 19 d. per parodos atidarymą, kuriame koncertavo mergaičių ansamblis iš Pumpėnų, o katučių apdovanotiesiems negailėjo susirinkę mokiniai ir jų mokytojai.

„Paroda „Aš – mažasis Žemės žmogus" šiemet pažymi dešimties metų jubiliejų," pasidžiaugė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė, viena iš parodos sumanytojų ir rengėjų. Atidaryme ji pasidalijo keliais įdomiais faktais apie parodą: „Kaip matote, vaikams ir jų šeimos nariams labiausiai patinka fotografuoti naminius ir laukinius gyvūnus, šiek tiek mažiau – augalus, gamtos peizažus ir kitus reiškinius. Daugiausiai fotografijų su katinais – jų parodoje net penki, dar yra trys drugeliai, trys gulbės, trys varlės ir trys gandrai, sraigė, žaltys, voverytė, pelėdžiukas, ežiukas, gaidelis su vištyte, vieniša antytė ir visas ančių pulkas. Iš augalų pamatysite dobiliuką, kriaušę ir žibuoklių kupstelį, blindę, lelijas ir dvi nuotraukas su rudens lapais. Mėgstamas ir vanduo – nufotografuoti du šaltiniai ir dvi upės, trys nuotraukos su šerkšnota žiema ir trys – su voratinkliais. Yra keturi vakaro peizažai ir netgi vienas kareivis, o gal medžiotojas?"

Profesionalių fotografų vadovaujama komisija išrinko šešis parodos prizininkus. Tarp 1-2 klasių mokinių pirmą vietą užėmė Edvinas Nakvosas iš Vaškų vidurinės m-los, antrą – Skaiva Gudauskytė iš Pasvalio „Lėvens" pagrindinės m-los, trečią – Elzė Vitartaitė iš „Svalios" pagrindinės m-los. Tarp 3-4 klasės mokinių prizines vietas užėmė Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazija: pirma vieta skirta Evaldui Baranauskui, antra – Dominykai Budrytei, trečia – Augustinai Garbštaitei. Prizininkus pasveikinusi pasvalietė fotografė Aida Dulkienė linkėjo vaikams daugiau fotografuoti patiems ir atsiųsti konkursui ne po vieną, o po dešimt įdomių fotografijų, kad komisija turėtų didesnį pasirinkimą. „Svarbiausia, nebijokite į fotografuojamą daiktą pažvelgti atidžiau – arčiau prieti, prireikus ir pritūpti", kalbėjo vaikams fotografė.

Atskirus simpatijų prizus fotografijų autoriams įsteigė parodos organizatoriai. Irmantę Beronaitę iš Saločių apdovanojo Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyrius, o Nojui Briedžiui iš Mikoliškio ir Aidui Šatui iš Saločių bibliotekos prizus įteikė bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. Kasparas Klungis iš Saločių buvo apdovanotas kanceliarinių prekių parduotuvės „Lizėjos" prizu, Fausta Mikalajūnaitė ir Lukas Misiūnas iš Mikoliškio ir Džiugas Zizas iš Pasvalio „Lėvens" pagrindinės mokyklos buvo apdovanoti Bronės Strelčiūnienės įmonės prizais.

Sveikiname nugalėtojus, dėkojame dalyviams ir kviečiame visus apsilankyti parodoje!

Nuotraukos