Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2013 m. renginiai / Laisvės gynėjų dienos paminėjimas „Mūsų skausmas, pergalė ir amžina viltis“

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas „Mūsų skausmas, pergalė ir amžina viltis“

mazaSausio 11 dieną bibliotekoje paminėta Laisvės gynėjų diena: ryte, dar atminties žvakių liepsnelėms šviečiant languose, atidaryta dokumentų paroda „Mūsų skausmas, pergalė ir amžina viltis". Iškilmingą parodos atidarymą bibliotekai padėjo surengti Pasvalio pagrindinės „Lėvens" mokyklos bendruomenė: 1991 metų sausio 13-osios įvykius susirinkusiems priminė istorijos mokytoja Vlada Čirvinskienė, savo mintimis apie šios istorinės datos reikšmę jauniesiems lietuviams dalinosi mokinys Rokas Stuogis, dainas apie Laisvę atliko mokytoja Vilma Gaigalaitė. Bibliotekos dokumentų parodą pristatydama bibliotekininkė Rasa Milerienė pabrėžė, kad nors 1991-ųjų Sausio 13-oji į Lietuvos istoriją įėjo kaip kruviną data, pareikalavusi Laisvės gynėjų aukų, tačiau ji taip pat tapo ryžto ir vienybės simboliu, kai okupantus atrėmę lietuviai pasirinko šiame pasaulyje būti kaip laisva tauta.

Laisvės gynėjų dienai skirta dokumentų paroda visą šią savaitę veikia bibliotekos III aukšto fojė. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Nuotraukos