Pristatyta knygų serija „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“

12345 018Gruodžio 9 d. Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytojas  kraštietis Petras Palilionis ir mecenatas Naisių krašto šviesuolis Česlovas Karbauskis. Krašto muziejuje jie pristatė lietuvių literatūros klasikų rinktinę, knygų seriją „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“.

Rašytojas P. Palilionis papasakojo, kaip kilo idėja rengti šią knygų seriją. Ji pradėta Žemaitės kūrybos tomu 2005 metais ir baigta Maironio poezija. Jis pabrėžė, kad tai Nacionalinės reikšmės projektas – bene vienintelė knygų serija, Lietuvoje leidžiama privačių mecenatų lėšomis.

Verslininkas Č. Karbauskis  prisiminė, kad  nuo mažų dienų mėgęs skaityti. Ir dabar yra knygų mylėtojas. Jis su dideliu noru prisideda prie šio projekto įgyvendinimo.  Č. Karbauskis apie 1,5 tūkst. tiražo egzempliorių padovanojo  žemdirbiams.

Renginys sudomino ne tik vyresnius pasvaliečius, bet ir moksleivius. Naujomis knygomis  buvo pradžiuginti Svalios pagrindinės mokyklos Maironiečių būrelio mokiniai. Artėjančių švenčių proga mūsų biblioteka taip pat gavo dovanų  pilną seriją  „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“.

Nuotraukos