Pereiti prie turinio Į pradžią / Projektai / Įgyvendinami / Projektas „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“

Projektas „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“

Pasvalio rajono savivaldybė pradeda įgyvendinti projektą „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas" (LLI-155 „Business bag") pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą. Tai tarptautinis tęstinis projektas tarp Pasvalio rajono savivaldybės administracijos ir Bauskės savivaldybės (Latvija).

2017 m. gegužės 2 d. pasirašyta Partnerystės sutartis tarp šių savivaldybių ir pradėtas projekto įgyvendinimas. Bendra projekto vertė – 628 tūkst. Eur. Didžioji šios sumos dalis – 534 tūkst. Eur – gauta iš Europos Sąjungos „Interreg" programos. Pasvalio rajonui tenkanti sumos dalis – 214 tūkst. Eur.

Projekto tikslas – sutvarkytose ir jaunimui pritaikytose erdvėse įkurti vaikų ir jaunimo verslumo akademiją, kurioje verslumo įgūdžius turės galimybę lavinti 6–19 metų amžiaus vaikai ir jaunimas. Projekto metu bus parengta pilotinė 3 dalių neformalaus verslumo ugdymo programa 6–10, 11–15 ir 16–19 vaikų ir jaunimo amžiaus grupėms. Pagal parengtą programą bus apmokomi bibliotekų darbuotojai ir mokytojai dirbti su vaikais ir jaunimu. Per simuliacinius žaidimus, darbą tarptautinėse grupėse ir stovyklose vaikai ir jaunimas generuos inovatyvias verslo idėjas, ugdys savo verslumo įgūdžius, bendraus ir bendradarbiaus. Projekto metu taip pat vyks susitikimai su verslininkais ir valdžios atstovais, kurių metu bus pristatoma parengta neformalaus verslumo ugdymo programa ir pasiekti rezultatai.

Projekto metu vyks Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos modernizacijos darbai, kurių metu iškils mansarda, bus įrengtas dengtas vidinis bibliotekos kiemelis bei sutvarkytos vidaus patalpos, kuriose vyks verslumo akademijos užsiėmimai vaikams ir jaunimui.

Projektą numatoma įgyvendinti iki 2019 m. vasario 31 d.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje ir projekto puslapyje „Facebook" /LLI-155 „Business bag" arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ir Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.