Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Geležiniai gyvatės kiaušiniai. Saulius Šaltenis

Beprotiškai turtingi. Kevin Kwan

beprotiskai turtingi

Kevino Kwano romano „Beprotiškai turtingi“ pradžioje kinų iš Singapūro šeima bando apsigyventi prabangiame Londono viešbutyje. Veiksmas vyksta 1986-ais metais, rasistas administratorius nenori įleisti kiniškų padugnių į viešbutį, kuriame gyvena hercogienės ir markizai. Bausmė įvyksta už kelių puslapių – kinų šeima viešbutį nusiperka, o blogasis administratorius – atleistas. Rytuose kyla ryški saulė ir Azija ruošiasi valdyti pasaulį.

Bet dar vėliau Kevinas Kwanas romano „Beprotiškai turtingi“ skaitytojus ir herojus perkelia į XXI-ą amžių, kuriame Niujorko profesorius Nikas pakviečia savo draugę, taip pat profesorę, praleisti atostogas jo gimtajame Singapure. Nikas yra geras vaikinas, tėra tik viena, kaip paaiškėja, bėda – Reičelė nieko nežino apie jo šeimą. O ji, ta šeima, nėra paprasta. Klanas nėra tik šiaip turtingas. Tai – kažkoks užribinis turtas, kuriame pinasi seni ir nauji pinigai, Niko genealoginiame medyje galima atrasti Britų imperijos riterius, Tanų dinastijos rūmų gydytojus, Cinų dinastijos bankininkus ir žmones, artimus dabartinei Singapūro valdžiai. Dar daugiau – jie ir yra Singapūro valdžia. Bet džiaugtis Niko šeimos turtais ir įtakingumu Reičelei neverta, nes tokius vaikinus, kaip jos draugas Nikas, medžioja visos Azijos nuotakos.

Be abejo, Kevino Kwano „Beprotiškai turtingi“ yra puiki komedija ir tipiška populiarioji literatūra, leidžianti viso pasaulio skaitytojams (romanas išverstas į daugybę kalbų) žvilgtelėti pro rakto skylutę į turtingų aziatų gyvenimą, šiek tiek jiems supavydėti ir, tuo pačiu – iš jų pasijuokti. Bet iš kitos pusės, „Beprotiškai turtingi“ yra visaapimantis portretas visuomenės, kurioje vertinimas sugebėjimas vienu metu girtis savo turtais ir demonstruoti šykštumą; kurioje per vieną dieną nusiperkami trys apartamentui už kelis milijonus dolerių ir maitinamasi gatvės maistu; kur šeima yra ir išsigelbėjimas ir katorga; kur svarbu, kad žmona būtų iš Singapūro arba, blogiausiu atveju iš Taivanio, bet jokiais būdais ne iš kontinentinės Kinijos; kur Hongkongas ir Singapūras vienas kitą įtaria nemokėjimu stilingai rengtis; kur net pats turtingiausias žmogus labiau už ekonominę krizę bijo savo močiutės ar tetulės.

Kevin Kwan (Kevinas Kvanas) – iš Singapūro kilęs pasauliniais bestseleriais tapusios trilogijos apie nepaprastai turtingus azijiečius autorius. 2018 m. jis buvo įtrauktas į „Time“ 100 įtakingiausių žmonių sąrašą. „Beprotiškai turtingi“ („Crazy Rich Asians“) – ironiška ir šmaikšti knyga, tapusi pasauline sensacija.

Daugiau naujų knygų