Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Moters kodas. Alisa Vitti

Florida. Lauren Groff

florida

Romano „Moiros ir Furijos“ autorės naujausias kūrinys.

Amerikiečių rašytoja Lauren Groff naujajame apsakymų rinkinyje kviečia į „Floridą“ – vienu metu ir prijaukintą, ir laukinę.

Gaivališkos Floridos kasdienybės pakraščiuose siaučia audros, tyko panteros, atsiveria smegduobės ir šnypščia gyvatės. Tačiau didžiausias paslaptis slepia ne žmogų supanti aplinka, bet pati žmogaus prigimtis. Florida, tai pasaulis, kuriame bando išgyventi labai skirtingi žmonės - savo vietos čia ieško: bevaikė šeima, motinos paliktos dvi seserys, praeitį pamiršti bandanti jauna moteris, bename tapusi buvusi akademikė...

Lyg leitmotyvas, visuose apsakymuose apsilanko pagrindinė knygos herojė – stipri ir ryžtinga moteris, žmona ir motina. Kol vyras migdo vaikus, ji leidžiasi klajoti naktinio miesto gatvėmis ir stebi čia gimstančias istorijas.

Nors apsakymų veiksmas keliauja per daugybę miestelių, supažindina su įvairiais veikėjais ir pasakoja šimtmečių senumo įvykius, Florida išlieka pagrindinė knygą integruojanti ašis, visų novelių gravitacinis centras. Jos kraštovaizdis, klimatas, istorija ir gyvenimo būdas – tai ir knygos energija, ir nuotaika, ir visko prieglobstis.

Rašytoja nekuria magiškojo realizmo atmosferos, tačiau tarsi nutrina ribas tarp tikrovės ir iliuzijos. Jos apsakymų personažai tuo pačiu metu tarsi ir patiria, ir sapnuoja tai, kas vyksta. Paslaptingą, fantasmagorišką atmosferą kuria ne tik aprašomi įvykiai, bet ir Lauren Groff pasakojimo stilius. Vienas kitas juokelis, smurto blyksnis, liūdesio bangos – visa tai įrėmina vienatvės, įniršio, kasdienybės ir prabėgančio laiko temas. O už viso to slypi žmogaus emocijos – malonumas ir skausmas, viltis ir bejėgiškumas, meilė ir įniršis, visa, kas sudaro egzistencijos prasmę.

Lauren Groff (g. 1978 m., Niujorke) – viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Ją išgarsino trečiasis romanas „Moiros ir Furijos“, tapęs „Amazon“ metų knyga ir mėgstamiausiu Baracko Obamos 2015-ųjų kūriniu. „Florida“ taip pat neatsilieka nuo savo pirmtakės: ji tapo pasauliniu bestseleriu, o 2018 m. buvo nominuota „National book Awards“ ir „Kirkus Prize“ apdovanojimams.

Daugiau naujų knygų